Memoriał Wagnera: kolejny tie-break dla Bułgarów

Memoriał Wagnera: kolejny...
W środowym pojedynku XVI Memoriału Wagnera reprezentacja Bułgarii znów w tie-breaku pokonała Serbów 3:2.

Bułgaria - Serbia 3:2 (25:20, 16:25, 25:14, 22:25, 16:14)

Pierwsza partia rozpoczyna sie od zdecydowanego prowadzenia Bułgarów, przez co przy stanie 4:1 dla rywali o czas prosi Nikola Grbić. Po powrocie na boisko Dokić kończy na prawym skrzydle, ale odpowiadają Bułgarzy,7:4. Na pierwszej przerwie technicznej w inauguracyjnej partii jest 8:5 dla podopiecznych Plamena Konstantinowa. Po powrocie na boisko utrzymuje się zdecydowane prowadzenie Bułgarów i o kolejną przerwę zmuszony jest prosić Grbić. Na drugiej przerwie technicznej jego podopieczni w dalszym ciągu przegrywają czteroma oczkami, 16:12. Bułgarzy zdecydowanie zmierzają ku zwycięstwu w pierwszym secie i po chwili ich przewaga wynosi już 23:18. Ostatecznie set kończy się wynikiem 25:20.

W drugiej partii sytuacja się odwraca, to Serbowie zaczynają dominować na boisku. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Grbića prowadzą 8:5. Zmobilizowani porażką z poprzedniej partii Plavi zapisują na sowim koncie kolejne oczka i na drugiej przerwie technicznej to oni prowadzą 16:11. Po wznowieniu gry blok obija Kovacević, z drugiej strony siatki na aut piłkę wyrzuca Penczew, 13:20. Brdović zapisuje na swoim koncie asa serwisowego, z lewego skrzydła po raz kolejny atakuje Kovacević, 13:21. Po błędzie Iwanowa w przyjęciu zagrywki Serbowie dostają piłkę za darmo, z czego natychmiast korzystają i to oni mają pikę setową w drugiej partii, 16:24. Ostatecznie Serbowie wygrywają drugiego seta 25:16.

Serbowie dobrze wchodzą w trzeciego seta i to oni prowadzą 5:3. Dokić atakuje na prawym skrzydle, blokowany jest Kovacević, przez co przewagę tracą Plavi, 6:7. Na pierwszej przerwie technicznej to jednak podopieczni Grbića prowadzą 8:7. Bułgarzy doprowadzają do remisu 10:10, a po chwili wychodzą na prowadzenie 13:11, o czas prosi trener Grbić. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:!2. Powiększa się przewaga Bułgarów, przy stanie 18:!2 o czas prosi trener Grbić. Iwowić nie przyjmuje zagrywki rywali, 21:!4, Todorow skutecznie uderza i Bułgarzy mają pierwszą piłkę setową, którą wykorzystują i wygrywają seta 25:14.

Czwarty set  tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia reprezentacji Serbii aż 7:3! Na I przerwę techniczną Plavi schodzą przy stanie 8:4. Iwowić obija bułgarski blok, powiększa się przewaga Serbów, przy stanie 4:10 o czas prosi trener Konstantinow. Walczą jeszcze Bułgarzy, jednak na aut piłkę zagrywa Lapkow i Serbowie prowadzą na II przerwie technicznej 16:12. Utrzymuje się przewaga Plavich, 16:20, o czas prosi trener Grbić. Mobilizują się jeszcze Bułgarzy, odrabiają straty, jednak ostatecznie Serbowie wygrywają 25:22, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Tie-break rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, z lewego skrzydła uderza Penczew, 3:5. Skutecznie odpowiada Ivović, Konstantinow prosi o czas przy stanie 5:7. Po powrocie na parkiet Lisinać zagrywa na aut, reprezentacja Bułgarii odrabia straty, 8:9. Sokołow pokazuje się na prawym skrzydle, po chwili jednak posyła piłkę na aut i jest 13:13. Katić kończy uderzenie z lewego skrzydła i Serbowie mają pierwszą piłkę meczową, 13:14. Ten sam zawodnik po chwili posyła piłkę na aut, mylą się Serbowie i ostatecznie reprezentacja Bułgarii wygrywa seta 16:14, a cały mecz 3:2.