Memoriał Wagnera w Krakowie!

Memoriał Wagnera w Krakowie!
10 marca w Krakowie odbędzie się oficjalne podpisanie umowy na organizację XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

W tym roku XIV Memoriał rozegrany zostanie w dniach 17-19 maja, tuż przed wylotem reprezentacji Polski do Tokio na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. W turnieju udział wezmą kadry Belgii, Bułgarii i Serbii. Cała impreza odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. 

- To będzie dobry turniej. Zagramy trzy ciekawe mecze, a zaraz potem - wylot do Tokio. Skład Memoriału jest już ustalony - wierzę, że turniej pozwoli nam się dobrze przygotować na najważniejsze mecze. Bardzo fajna hala. Jest duża i zawsze jest tam mnóstwo kibiców. Kibiców aktywnych i - co ważne - głośnych. Do tego - fajne miasto. Dobry wybór - ja jestem z niego zadowolony - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski Stephane Antiga. 

- Ostatni mecz w Polsce nasza reprezentacja zagrała również na Memoriale - w Toruniu, na dwanaście dni przed Pucharem Świata. Teraz powróci i znów będzie to Memoriał. Będą bardzo fajni, specyficzni przeciwnicy. Z Serbami ostatnio regularnie wygrywamy, ale pod przewodnictwem trenera Nikoli Grbicia, to zupełnie nowa jakość gry. Bułgarzy zawsze grali niewygodną siatkówkę i trudno nam z nimi było, a do tego dochodzą Belgowie, którzy robią stałe postępy. To ciekawa drużyna, potrafiąca grać równie ciekawie. Zawsze pomoc kibiców jest nieoceniona. To, co dzieje się na trybunach jest bardzo ważne, dlatego już teraz zapraszam wszystkich na ten wspaniały turniej. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zawsze jest okazją, aby zobaczyć jak nasza reprezentacja jest przygotowana do najważniejszych pojedynków. Moim marzeniem jest, aby chłopcy co najmniej powtórzyli trzecie miejsce z Pucharu Świata, przywieźli kwalifikację olimpijską i potem - w czasie Ligi Światowej - mogli spokojnie szlifować formę na Rio - skomentował również prezes PZPS, Paweł Papke. 
Zobacz także:
Artur Szalpuk: Ciężka praca zaprocentuje w Rio LŚ 2016: Rosjanie lepsi od biało-czerwonych Memoriał Wagnera: pewne zwycięstwo Bułgarów Mateusz Mika: Nasza gra wygląda coraz lepiej Bartosz Kurek: Mam nadzieję, że los będzie dla nas łaskawy Michał Kubiak: Zagraliśmy lepiej niż z Bułgarią

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |