Michal Masny i Szymon Jakubiszak po półfinale Enea Pucharu Polski

Michal Masny i Szymon...
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przegrali walkę o finał Puchar Polski z PGE Skrą Bełchatów, jednak zdecydowanie mogą być zadowoleni ze swojej postawy.

Kontuzja Mateusza Miki i choroba Miłosza Hebdy stworzyły szansę na efektowny debiut w wyjściowym składzie niespełna 19-letniemu Szymonowi Jakubiszakowi. 

- Myślę, że po tym dzisiejszym meczu - nawet przy wyniku 0:3 - wszyscy możemy schodzić z boiska z podniesionymi głowami. Sądzę, że kibice - zarówno ci w hali, jak i przed telewizorami - oglądali dzisiaj dobrą grę, bawiliśmy się siatkówką, a przecież o to chodzi w tym sporcie. W naszych szeregach pokazał się dziś Szymon Jakubiszak, który ma niespełna 19 lat. Zagrał naprawdę dobry mecz, czapki z głów dla niego, ale też dla całej drużyny, ponieważ dzisiaj wszyscy grali dobrze. Oczywiście pozostaje trochę uczucie niedosytu, ale dzisiaj to my musieliśmy gonić wynik - powiedział po starciu Michal Masny.

Przyjmujący Szymon Jakubiszak wystąpił dziś po raz pierwszy w wyjściowej szóstce. Zanotował 47% skuteczności w ataku, 43% skuteczności w przyjęciu, a także zaliczył 3 bloki i 2 asy. - W pierwszym secie pojawił się stres, ale starałem się z tym walczyć i w kolejnej partii te emocje już opadły i mogłem zagrać pewniej. Dobrze się czułem w ataku, w przyjęciu pomogli mi także koledzy. Cieszę się, że dostałem taką szansę i będę czekać na więcej takich okazji - powiedział po meczu Szymon Jakubiszak.

Gdańszczanie z Wrocławia udadzą się prosto do Katowic, gdzie we wtorek o godz. 18 zmierzą się z tamtejszym GKS-em. Przed własną publicznością zmierzą się natomiast w niedzielę, 22 grudnia, o godz. 14:45 z Asseco Resovią Rzeszów. Trwa sprzedaż biletów na to starcie. 
Zobacz także:
Enea Puchar Polski: ZAKSA triumfuje we Wrocławiu! Enea Puchar Polski: ZAKSA i PGE Skra w finale Gawryszewski: Jedziemy do Wrocławia z uśmiechami na twarzy Dwóch nowych rozgrywających w Jastrzębiu Wypowiedzi po meczu Jadar Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |