Michal Sladecek: Musimy wygrać z Łuczniczką

Michal Sladecek: Musimy...
Rozmowa z rozgrywającym Espadonu Szczecin, Michalem Sladeckiem.

Jak podsumujesz ostatnie spotkanie?

Michal Sladecek: Jechaliśmy do Katowic z myślą, że możemy ugrać tam punkty. Pierwszy set był trudny, ale w drugim poszło nam znacznie lepiej i dość łatwo wygraliśmy Decydująca była trzecia partia, w której gra toczyła się aż do wyniku 33:35. Potrzebowaliśmy w końcówce zagrać dobrze w obronie albo, żeby przeciwnik się w końcu pomylił. Katowiczanie w tamtym fragmencie meczu zagrali jednak bezbłędnie i to oni wygrali tę grę na przewagi. Czwarty set był następstwem poprzedniego. Powietrze trochę z nas uleciało i nie daliśmy rady podjąć równej walki.

Wiele razy w życiu grałeś już tak długie sety?

- Tak, było już tego naprawdę sporo. Jestem wiekowym zawodnikiem, więc takie sytuacje nie wywołują u mnie dodatkowych nerwów czy podwyższonego ciśnienia. Szkoda, że tak to się skończyło w sobotę, bo byliśmy naprawdę blisko skończenia tej partii, a to gwarantowałoby nam już przynajmniej jeden punkt. Niestety, czasami jest tak, że jak się za bardzo chce, to wtedy nie wychodzi.

Rywale sprawiali Wam dużo problemów zagrywką?

- Nie tyle rywale, co jeden z nich - Karol Butryn, który ewidentnie „odpalił” i bardzo dobrze serwował przez cały mecz. Jeśli chodzi o innych, to było w porządku, a my całkiem nieźle radziliśmy sobie w przyjęciu. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie decydowały często pojedyncze błędy. Niestety, w newralgicznych momentach to my popełnialiśmy ich więcej.

Podróż powrotna do Szczecina minęła w milczeniu i rozpamiętywaniu trzeciego seta czy udało Wam się już odciąć od tego, co wydarzyło się na boisku?

- Powiem szczerze, że naprawdę udało nam się odciąć i ta podróż była spokojna. Siedzieliśmy z tyłu autokaru i rozmawialiśmy mniej więcej do pierwszej w nocy. Nie było osób, które zamknęły się w sobie i siedziały ze spuszczonymi głowami, gapiąc się w okno. Przed nami mecze, w których musimy zdobywać punkty i naprawdę jesteśmy tego wszyscy świadomi. Zostawiliśmy już za sobą ostatnie spotkanie i teraz na maksa skupiamy się na trenowaniu. Tylko takie podejście da nam szansę, żeby zacząć punktować w lidze. Przygotowujemy się na sto procent i wierzę, że to wyczekiwanie zwycięstwo przyjdzie już w niedzielę.

Łuczniczka Bydgoszcz to teoretycznie słabszy rywal, ale na pewno nie podchodzicie w ten sposób do nadchodzącego spotkania…

- Oczywiście, że nie. W PlusLidze nie ma słabych rywali i dlatego zawsze trzeba walczyć. Udowodnił to niedawno chociażby beniaminek z Katowic, który przecież wygrał z Resovią w Rzeszowie. W niedzielę czeka nas kolejne starcie z zespołem, grającym na co dzień w ekstraklasie, a to mówi wszystko. Koncentrujemy się na tym spotkaniu, jak na każdym innym i obiecuję, że damy z siebie wszystko.

Jak zachęcisz kibiców, żeby przyszli Was dopingować w niedzielę?

- Przekonam ich tak, że mamy dotąd bardzo słaby bilans zwycięstw i jesteśmy niezwykle zdeterminowani, aby to poprawić. Musimy wygrać niedzielne spotkanie i wierzę w to, że tak właśnie będzie. Dlatego przyjdźcie na mecz w jak największej liczbie, dopingujcie nas, a my powalczymy dla Was i dla nas o pierwsze prawdziwe zwycięstwo w tym sezonie.
Zobacz także:
PlusLiga: PGE Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku PlusLiga: Zaksa wygrywa z Indykpolem w hicie 24. kolejki PlusLiga: pięciosetowy bój w Katowicach dla Asseco Resovii PlusLiga: PGE Skra pokonuje Cerrad Czarnych po tie-breaku PlusLiga: zwycięstwo Lotosu Trefla w Warszawie PlusLiga: hit 22. kolejki na Podpromiu dla Jastrzębskiego Węgla!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |