Michalina Ziółkowska rozpoczyna ściganie po zimowej przerwie

Michalina Ziółkowska...
Po czterech dniach intensywnej rywalizacji i pokonaniu łącznie 199 kilometrów wymagających i zarazem malowniczych tras na wulkanicznej wyspie Lanzarote, Michalina Ziółkowska zajęła 5. miejsce w wyścigu etapowym z kalendarza UCI.

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (5. miejsce w etapówce na Lanzarote - Club La Santa, 4 Stage MTB Lanzarote - kategoria UCI S2):

Po 2 miesiącach treningów w ciężkich zimowych warunkach, świetnym pomysłem okazał się start w 4-etapowym wyścigu na Laznarote, który stanowił kontynuację przygotowań do nadchodzącego sezonu. Pierwsze dwa etapy były dla mnie lekkim wstrząsem ze względu na wysoką temperaturę i bardzo mocne tempo wyścigów. Trasy były dość płaskie i niezwykle szybkie, co utrudniało szansę na dobry wynik, ale dobrze wpasowało się w cykl przygotowań. Z większym optymizmem podeszłam do pozostałych etapów - czasówki pod górę i długiego maratonu. Jestem zadowolona z 3. miejsca uzyskanego na czasówce. Jednak losy wyścigu rozstrzygnęły się na królewskim etapie, po którym przesunęłam się na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozytywnie zaskoczyły mnie warunki panujące na wyspie - dobra pogoda i zróżnicowany teren sprzyjają treningom kolarskim. Chętnie zostałabym tu dłużej, ale niestety czas wracać do polskich mrozów. 
Zobacz także:
Udana majówka dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team Rower na siłowni to nie to samo co w terenie! Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii Konwa i Bogusławski mistrzami Polski, Solus-Miśkowicz z tytułem wicemistrzowskim Katarzyna Solus-Miśkowicz kończy rok na podium zawodów kolarstwa przełajowego w Czechach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |