Miedź przedłużyła umowy z czterema zawodnikami

Miedź przedłużyła umowy...
Legnicki klub przedłużył umowy z czterema doświadczonymi zawodnikami. Mowa o podstawowych obrońcach: Tomaszu Midzierskim, Michale Stasiaku i Grzegorzu Bartczaku oraz o pomocniku Łukaszu Gargule. Wszyscy podpisali roczne kontrakty.

Wiosną obrona Miedzi spisywała się bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że legniczanie zakończyli sezon imponującą serią 12 meczów z rzędu bez porażki, w których stracili tylko dwie bramki! Nic dziwnego, że jednym z priorytetów dla trenera było zatrzymanie podstawowych obrońców. Z czwórki zawodników, którzy kończyli sezon regularną grą w linii defensywnej Miedzi, ważny kontrakt wciąż ma Amerykanin z polskim paszportem Hunter Gorskie, a wygasające w czerwcu umowy przedłużyli: Tomasz Midzierski, Michał Stasiak i Grzegorz Bartczak. W minionym sezonie Stasiak rozegrał w Miedzi 32 mecze i zdobył jedną bramkę. Z kolei Midzierski wystąpił w 31 spotkaniach i 4 razy trafił do siatki rywali. Obaj bardzo dobrze współpracowali na środku obrony. Warto dodać, że obaj także znakomicie grają głową i są wiodącymi postaciami przy stałych fragmentach gry Miedzi nie tylko w defensywie, ale też pod bramką rywala. W ofensywie wspomóc kolegów potrafi także Bartczak, który w minionym sezonie wystąpił w 32 meczach Miedzi i zdobył 3 bramki.

Umowę z Miedzią przedłużył także Łukasz Garguła, który rozegrał w minionym sezonie w Miedzi 31 meczów na pozycji środkowego pomocnika i był jedną z wiodących postaci w ofensywie. Zdobył 5 bramek i zapisał na swoim koncie aż 9 asyst (więcej miał tylko Wojtek Łobodziński - 11).
Zobacz także:
Mladen Bartulović wzmocni Miedź! Dejan Djermanović nowym zawodnikiem Miedzi Legnica! CARGOUNIT sponsorem Miedzi Legnica! Miedź wznowiła treningi - 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach Stal Mielec rozpoczęła przygotowania do ligowej wiosny Stomil Olsztyn powraca do treningów!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |