Miedź wznowiła treningi - 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach

Miedź wznowiła treningi -...
We wtorek Miedź wznowiła treningi po zimowej przerwie. Rano zawodnicy mieli wstępne badania medyczne, a przed południem trenowali na sztucznej murawie w legnickim parku. W trwających 90 minut zajęciach udział wzięło 21 zawodników.

Piłkarzom po pierwszych zajęciach dopisywały humory. - To jest polska zima? Wygląda jak jesień w Finalndii - żartował Petteri Pennanen, nowy pomocnik Miedzi z Finalnii. - Jak się masz w nowym roku? - zagadnął nas po polsku drugi z nowych graczy - Hiszpan Marquitos, pokazując jak podszkolił język polski od czasu gdy grał w Miedzi za pierwszym razem. 

Kogo zabrakło podczas pierwszych zajęć w Legnicy? Przede wszystkim nie było ofensywnego lidera zespołu Petteri Forsella, który w niedzielę zakończył zgrupowanie reprezentacji Finlandii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i od trenera Tarasiewicza dostał kilka dni na powrót do Finlandii i pozałatwianie swoich spraw. Do Polski wróci w najbliższy piątek. 

Na wtorkowych zajęcia Miedzi nie było też defensywnego pomocnika Adriana Cierpki, który przebywa na testach w Wiśle Puławy oraz środkowego obrońcy Jakuba Księżniakiewicza, który do treningów z zespołem powinien wrócić za tydzień, kiedy zakończy rehabilitację po kontuzji. 

Trzech kolejnych piłkarzy, którzy w ostatnim czasie przechodzili rehabilitację po kontuzjach, we wtorek pojechało do Wrocławia na badania medyczne, które określą, czy mogą już rozpocząć treningi z zespołem. Są to obrońca Ireneusz Brożyna, pomocnik Keon Daniel i napastnik Jakub Vojtus. 

- Zawodnicy na okres urlopów dostali od nas indywidualne rozpiski i wizualnie po pierwszym treningu wygląda na to, że wrócili w dobrej kondycji. Sprawdzimy to wszystko na badaniach, które czekają nas w dwóch najbliższych dniach, ale nie sądzę, żeby były jakieś problemy. W pierwszym okresie czeka nas ciężka praca nad mocą, wytrzymałością i siłą. Później wyjedziemy na zgrupowanie do Turcji, by już na trawiastych boiskach pracować typowo nad elementami piłkarskimi - powiedział po pierwszych zajęciach trener Ryszard Tarasiewicz.


fot. B. Hamanowicz / Miedź...
fot. B. Hamanowicz / Miedź LegnicaZobacz także:
Mladen Bartulović wzmocni Miedź! Dejan Djermanović nowym zawodnikiem Miedzi Legnica! CARGOUNIT sponsorem Miedzi Legnica! Stal Mielec rozpoczęła przygotowania do ligowej wiosny Stomil Olsztyn powraca do treningów!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |