Milen Gamakov nowym piłkarzem Lechii Gdańsk

Milen Gamakov nowym...
Milen Gamakov to nowy piłkarz, który dołączy do drużyny Lechii Gdańsk. 22-letni Bułgar podpisał z klubem trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Umowa zawodnika wejdzie w życie 1 lipca, ale piłkarz ma już zgodę swojego dotychczasowego klubu na treningi z Biało-Zielonymi.

Gamakov jest środkowym defensywnym pomocnikiem, który do tej pory grał w drużynach z ligi bułgarskiej. Swoją karierę rozpoczynał w Czernomorcu Burgas, skąd został wypożyczony do lokalnego rywala - Neftochimika. W sezonie 2013/2014 ponownie reprezentował barwy Czernomorca, a następnie przeniósł się do zespołu Botew Płowdiw, w którym w ostatnich dwóch sezonach rozegrał 55 spotkań w bułgarskiej ekstraklasie, strzelając w nich cztery gole.

Gamakov to również młodzieżowy reprezentant Bułgarii, mający na koncie występy w drużynach narodowych swojego kraju od U-17 do U-23. Nowy piłkarz Lechii otrzymał również powołanie do seniorskiej reprezentacji Bułgarii, jednak nie zdążył jeszcze w niej zadebiutować.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Lechią, która jest wielkim klubem. Dla mnie transfer do gdańskiej drużyny to duże wyzwanie, biorąc pod uwagę fakt, że dołączam do zespołu z wieloma uznanymi piłkarzami. Liczę, że będę mógł się od nich wiele nauczyć. Będę chciał pokazać się gdańskim kibicom z jak najlepszej strony i chciałbym, by w nowym sezonie mogli jak najczęściej cieszyć się z naszych zwycięstw - powiedział po podpisaniu umowy Milen Gamakov.

W gdańskiej drużynie Gamakov będzie występował z numerem 38 na koszulce. Od piątku rozpocznie razem z innymi piłkarzami Biało-Zielonych przygotowania do nowego sezonu.


Zobacz także:
Mateusz Lewandowski od 1 lipca w Lechii Gdańsk Lechia Gdańsk i klinika Swissmed zadbają o serca kibiców Janusz Melaniuk dyrektorem sportowym Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk zagra w Lechii Gdańsk Sparing: siedem bramek w Belek, Lechia wygrywa z Terekiem Plan zimowych przygotowań Lechii Gdańsk

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |