Mistrzostwa Europy Seniorów w Judo w 2017 roku w Polsce

Mistrzostwa Europy...
W sobotę 10 grudnia w Atenach odbył się Kongres Europejskiej Unii Judo podczas którego przedstawiciele Polskiego Związku Judo zaprezentowali postęp prac organizacyjnych oraz logo największego europejskiego wydarzenia w tej dyscyplinie w 2017 roku.

Władze Europejskiej Unii Judo wyraziły uznanie dla organizacyjnego profesjonalizmu oraz stanu przygotowań PZJudo do tego wydarzenia.

Przyszłoroczna edycja Mistrzostw Europy w Judo odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w Polsce. Areną zmagań będzie mieszcząca się w Warszawie Hala Torwar, której płytę wypełnią cztery tatami. O medale w zawodach indywidualnych i drużynowych walczyć będą najlepsi judocy i judoczki na naszym kontynencie. Mistrzostwa Europy w Judo w 2017 roku objęte są patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

- Jesteśmy szczęśliwi, że w ostatnich miesiącach wzrosło tempo przygotowań do flagowego wydarzenia Europejskiej Unii Judo. Jestem przekonany, że Polski Związek Judo z pomocą zespołu EJU wykona świetną pracę i już za cztery miesiące będziemy mogli cieszyć się z wielkiego święta naszej dyscypliny w historycznej warszawskiej arenie - powiedział Sergey Soloveychik, prezydent Europejskiej Unii Judo (EJU).

W rozgrywanych od 1951 roku mistrzostwach Europy Polacy wywalczyli łącznie 19 złotych medali w rywalizacji indywidualnej. Po raz ostatni impreza tej rangi odbyła się w Polsce w 2000 roku. we Wrocławiu, gdy medale wywalczyli zawodnicy i zawodniczki z 22 krajów.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |