Modernizacja murawy na stadionie w Bytowie

Modernizacja murawy na...
Ruszyły prace przy całkowitej modernizacji murawy bytowskiego stadionu.

- Murawa będzie naprawiana na całej jej powierzchni, nie tylko na samym placu gry, ale także wszystkie place dookoła - mówi zaangażowany w przedsięwzięcie menedżer bytowskiego klubu Rafał Gierszewski z firmy DRUTEX S.A., która wzięła na siebie całkowity ciężar finansowy tego niemałego zadania. - Zależnie od zniszczenia mają być naprawiane poszczególne sektory boiska. Najwięcej pracy wymagają pola karne oraz środkowe strefy, w pozostałych miejscach będzie dosiana trawa - dodał.

Pierwszego dnia pracownicy firmy TRAWMAR przygotowali podłoże za bramkami. – Za jedną z bramek była niewielka górka, która ma być zniwelowana - wyjaśnia Rafał Gierszewski. - W ten sposób chcemy wykorzystać każdy skrawek do przygotowania miejsca do treningów - mówi menedżer. - Cała powierzchnia będzie jak jeden wielki trawiasty dywan. Nawet w miejscach, gdzie rok temu miasto posiało trawę, która słabo wyrosła - uzupełnia wypowiedź bytowski działacz.

Nawet miejsce za trybunami od strony sztucznego boiska będzie wygospodarowane na miejsce do treningów dla bramkarzy. Jest to niejako wymuszone brakiem treningowych boisk w Bytowie. - Pracy przed nami jeszcze bardzo wiele - mówi jeden z pracowników dodając: - Dzisiaj zaledwie rozpoczęliśmy swoje działania, będziemy jeszcze orać, napowietrzać, sypać nawozem. - Za miesiąc, gdy wrócimy z obozu boisko będzie gotowe - zapewnia Rafał Gierszewski.
Zobacz także:
Fran Gonzalez zawodnikiem Drutex-Bytovii Fran Gonzalez na testach w Drutex-Bytovii Omar Monterde otrzymał zgodę na testy w Wiśle Kraków Jakub Wilk zawodnikiem Drutex-Bytovii Filip Modelski zawodnikiem Drutex-Bytovii Puchar Polski: Drutex-Bytovia pokonuje Arkę

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |