Mokre Spa w Lamborghini

Z przygodami polska ekipa GT3 Poland startująca w pucharze Lamborghini Blancpai Super Trofeo zakończyła jeden z najtrudniejszych weekendów w tym sezonie startując na belgijskim torze Spa Francorchamps.

Weekend w górach ardeńskich owocował w zmiany pogodowe i intensywne opady deszczu, a także wiele kraks, które wpłynęły na wyniki poszczególnych wyścigów.

- Wracamy ze Spa zadowoleni - komentuje Bartosz Opioła manager teamu GT3 Poland. Mieliśmy podczas minionego weekendu sporo przygód. Rafał i Grzesiek ukończyli oba wyścigi na 8 i 9 pozycji i zdobyli cenne punkty w rocznej klasyfikacji. Mieli też dużo szczęścia. W drugim wyścigu rozgrywanym w sobotę Rafał przy starcie stracił kawałek skrzydła, ale na szczęście ekipa dojechała do mety. To był w ogóle weekend owocujący w różne zdarzenia. Po jednym z nich czasówka została skrócona i przeniesiona na sobotę. Sporo zmian zafundowała nam pogoda. Teodor i Andrzej niestety otrzymali karę za zbyt szybki wyjazd z Pit Stopu i ostatecznie zanotowali dwukrotnie 5 miejsce. Po rozegranych do tej pory zawodach zajmują mocne 3 miejsce i wciąż mają ogromne szanse na zwycięstwo tracąc zaledwie kilka punktów do liderów klasy AM. Drugie auto też wraca poobijane po tym jak Andrzej dostał uderzenie w tył już na starcie w sobotę. Teraz mamy miesiąc przerwy i wracamy do Lamborghini w połowie września na Nurburgringu.

Oprócz rywalizacji w Blancpain Super Trofeo Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski wystartowali wspólnie z zespołem z Bratysławy w 24 godzinnym wyścigu Total 24Hours Spa, zajmując za kierownicą Lamborghini 4 miejsce w klasie AM.

Kolejny weekend zaplanowany został przez organizatorów pucharu Lamborghini w „zielonym piekle” czyli na niemieckim torze wyścigowym Nurburgring, który sam w sobie stanowi ogromne wyzwanie dla kierowców. Zapraszamy naszych kibiców do śledzenia zmagań podczas weekendu 16-18 września.
Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain Polacy tuż za podium światowego finału pucharu Lamborghini w Walencji GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Finał Porsche Cup na Hungaroringu Podium na Nurburgring Myszkowski i Lewandowski na podium na legendarnym Nurburgringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |