Na Kubalonce rozdano medale Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie

Na Kubalonce rozdano medale...
W sobotę, 11 lutego na trasach biegowych Kubalonki rozegrano walkę o medale Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie techniką dowolną.

Złote medale w tej konkurencji wywalczyli obecnie najlepszy polski sprinter - Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce oraz juniorka z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - Monika Skinder. Tytuł wicemistrzyni zdobyła Urszula Łętocha, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Kubińska. W rywalizacji mężczyzn srebrnym medalistą został Paweł Klisz, a trzeci był Dominik Bury. 

W sobotnie przedpołudnie rozpoczęto rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich, które w ten weekend odbywają się na trasach biegowych Kubalonki. W pierwszych tej zimy zawodach krajowego czempionatu bezkonkurencyjni okazali się: Monika Skinder oraz Maciej Staręga, którzy począwszy od zwycięstwa w kwalifikacjach pewnie kroczyli po tytuły mistrzyni oraz mistrza Polski w sprincie łyżwą. - Jestem bardzo zaskoczona dzisiejszym wynikiem, nie spodziewałam się takiego rezultatu - opowiada zadowolona mistrzyni Polski. - Nie myślałam nawet o pierwszej trójce. Trasa była dobrze przygotowana, fajnie mi się biegało i cieszę się ze zwycięstwa - dodaje. - Wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji, za co dziękuje mojemu trenerowi. Zdecydowanie najbardziej jestem zadowolona z biegu finałowego, jednak ćwierćfinał również dobrze pobiegłam - podkreśla podopieczna Waldemara Kołcuna. Reprezentantka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w finale na finiszu pokonała Urszulę Łętochę z klubu LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany, która po raz czwarty z rzędu zgarnęła srebro Mistrzostw Polski Seniorów w tej konkurencji. - Z jednej strony jest to utrzymanie pozycji z ubiegłego roku i z dwóch lat wstecz, jednak wiadomo, że pierwsza pozycja byłaby dzisiaj najbardziej satysfakcjonująca. Niestety, popełniłam mały błąd na wirażu, który dzisiaj dał drugie miejsce - ocenia rywalizację w sprincie Łetocha. - Jak dla mnie od kwalifikacji do finału z dyspozycją było coraz lepiej. Jesteśmy po długiej podróży i zmianie czasowej po Mistrzostwach Świata U-23 w USA i jest to bardzo odczuwalne, dlatego cieszę się, że wywalczyłam to drugie miejsce - dodaje. Na najniższym stopniu podium stanęła powracająca do rywalizacji Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice.

Maciej Staręga po raz kolejny w swojej karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski w sprincie. Wicemistrzostwo wywalczył jego klubowy kolega - Paweł Klisz, natomiast brązowym medalistą został Dominik Bury z klubu MKS Istebna. - Myślę, że to był dobry trening i dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Lahti. Widać, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Pokazaliśmy tutaj z chłopakami z naszej grupy na co nas stać, jest to wszystko dobrze poukładane i idzie to do przodu. Wiadomo, że rywalizacja na arenie międzynarodowej jest trochę cięższa niż w Polsce, ale mam nadzieję, że przyniesie to dobry efekt - tłumaczy mistrz Polski. - Mimo tego, że w ostatnim czasie byłem w okresie cięższego treningu, to jestem zadowolonych z dzisiejszych biegów oraz swojej dyspozycji. Chociaż podczas kwalifikacji czułem jeszcze brak świeżości oraz dynamiki - dodaje. - Trasy były dzisiaj bardzo dobrze przygotowane jak na polskie warunki i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeżeli chodzi o profil trasy sprinterskiej, to była ona dosyć ciężka, porównywalna z Pucharami Świata. Wiem, że trener Włodzimierz Waluś lubi wymyślać takie trasy, ale mi to nie przeszkadza, bo potem w zawodach międzynarodowych biega się na tego typy trasach - podsumowuje Maciej Staręga. 

W niedzielę podczas Mistrzostw Polski Seniorów FIS walką będzie toczyć się na dystansie 5 km techniką klasyczną kobiet oraz 10 km mężczyzn. 


fot. Anna Karczewska / PZN
fot. Anna Karczewska / PZN

fot. Anna Karczewska / PZN
fot. Anna Karczewska / PZN



Zobacz także:
Kubińska i Bury mistrzami Polski na dystansach klasykiem

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |