Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich

Na finiszu kolejna Liga...
Za nami kolejny finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. Karkonoska Liga Regionalna rozegrała na Polanie Jakuszyckiej ostatnie w tym sezonie zawody.

W Białce Tatrzańskiej spotkali się po raz czwarty młodzi biegacze narciarscy rywalizujący w Małopolskiej Lidze Regionalnej.

Padający deszcz, mgła, i wiatr z pewnością nie ułatwiały życia 82 zawodniczkom i zawodnikom, którzy przystąpili do finałowej rywalizacji w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Zawodnicy walczyli w małym uphillu czyli biegu pod górę. Wspinający się na popularny „Samolot” juniorzy E, rywalizowali stylem klasycznym. Zwyciężył bezkonkurencyjny we wszystkich edycjach Ligi Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice, srebrny medal wywalczył Adrian Kochman, a na trzeciej pozycji uplasował się Jan Musielski. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt, również bezkonkurencyjna była Klaudia Traczyk, która o 26 sekund pokonała Laurę Zabrodniak, oraz o ponad 27 Julię Tschirch z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Bardzo dobrze tegoroczną Karkonoską Ligę Regionalną Grupy AZOTY ocenia jej koordynator Zbigniew Stępień. - Dopisała zima, biegaliśmy w Sobieszowie, Opawie i na Polanie Jakuszyckiej, więc zawodnicy mogli rywalizować na różnych trasach, różnymi stylami - to bardzo ważne w procesie szkoleniowym - podkreślił.

Czwarta edycja Ligi Małopolskiej SZS, Ligi Regionalnej Grupy Azoty to została rozegrana na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. W zawodach padł rekord frekwencji Ligi w tym sezonie - 347 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa. W kategorii junior E nie po raz pierwszy w tym sezonie triumfował Bartosz Biedroń z St Olympic Rabka Zdrój, który na 1,5 km trasie był szybszy o 17 sekund od Krzysztofa Kiełbasy z Ptaszkowej. Wśród dziewcząt najlepsza była Zofia Karpiel z SP Kościelisko. Druga na mecie Natalia Kusiak z St. Olympic Rabka Zdrój straciła do zwyciężczyni ponad 13 sekund.  


Zobacz także:
Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |