Najlepsi z najlepszych pojadą w PGE IMME w Gdańsku

Najlepsi z najlepszych...
Krystian Pieszczek z dziką kartą, a obrońca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku - Grigorij Laguta z jedynką - tak wyglądają najważniejsze rozstrzygnięcia losowania numerów startowych przed PGE IMME.

Zawody odbędą się 14 sierpnia o godz. 19:00 na torze w Gdańsku, gdzie miała dziś miejsce konferencja prasowa połączona z oficjalnym losowaniem numerów startowych uczestników.

Krystian Pieszczek z Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, wychowanek Wybrzeża Gdańsk, wystartuje w Gdańsku z dziką kartą. - Dziękuję organizatorom. To wyróżnienie, prestiżowa impreza. Stawka jest wyrównana i każdy może wygrać. Na pewno kibice będą mi pomagać, a ja chcę zaprezentować się z jak najlepszej strony - powiedział żużlowiec.

Odważne cele przed PGE IMME ma Grzegorz Zengota. - Przyjadę z nastawieniem na zwycięstwo, jak każdy zawodnik. Nie będzie to łatwe, bo stawka jest porównywalna do Grand Prix. To nie przypadek, że ktoś jest nominowany do udziału w PGE IMME, bo decydują średnie biegopunktowe - dodał żużlowiec FOGO Unii Leszno.

Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej na konferencji prasowej podziękował miastu Gdańsk za podjęcie rękawicy, jaką jest organizacja PGE IMME. - Zasady turnieju są proste. W PGE IMME wystartuje piętnastu zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po dziesiątej rundzie rozgrywek, a także jeden zawodnik z tzw. dziką kartą i został nim Krystian Pieszczek, wychowanek miejscowego Wybrzeża - powiedział Wojciech Stępniewski. - Te zawody można uznać za nieoficjalne mistrzostwa świata, bo pojadą w nich najlepsi z najlepszych w Najlepszej Żużlowej Lidze Świata.

Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska zauważył, że termin PGE IMME jest idealny. - Chcieliśmy mówić o tej imprezie w perspektywie Jarmarku Św. Dominika i tak się stało. Jarmark przyciąga co roku około miliona gości. Wierzę, że ten turniej będzie rósł, a Krystian Pieszczek będzie wypływał - powiedział Andrzej Bojanowski.

Numery startowe uczestników PGE IMME:

1. Grigorij Laguta (ROW Rybnik)
2. Grzegorz Zengota (FOGO Unia Leszno)
3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
4. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
5. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno)
6. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
8. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
9. Chris Holder (Get Well Toruń)
10. Greg Hancock (Get Well Toruń)
11. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
12. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)
13. Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław)
14. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
15. Vaclav Milik (BETARD Sparta Wrocław) 
16. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

Zawodnicy oczekujący:

17. Tomasz Gollob (MRGARDEN GKM Grudziądz)
18. Antonio Lindbäck (MRGARDEN GKM Grudziądz)
19. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)

Zawodnicy rezerwowi:

rez. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz)
rez. Kacper Woryna (ROW Rybnik)Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |