Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Największa rywalka Justyny...
Podczas gdy Justyna Kowalczyk wytrwale wykuwa formę na biegi klasykiem w Lahti, Marit Bjoergen postanowiła znów zmierzyć się z czołówką Pucharu Świata, który w tym tygodni zagości w szwedzkim Ulricehamn.

21 i 22 stycznia w Szwecji rozegrane zostaną biegi stylem dowolnym na 10 kilometrów i sztafeta 4x5 kilometrów. To właśnie w nich Marit Bjoergen pojawi się ponownie w Pucharze Świata po przerwie, którą zafundowała sobie po rywalizacji w la Clusaz w połowie grudnia, gdzie zajęła 2. lokatę w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego oraz zwyciężyła w sztafecie 4x5 kilometrów.

Podekscytowany wizją powrotu swojej podopiecznej jest trener Vidar Løfshus, licząc na dobry występ najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii biegów na mistrzostwach świata w Lahti. To w końcu dla nich zrezygnowała z morderczego wyścigu o Tour de Ski, a teraz w zawodach najwyższej rangi zaprezentuje się dopiero siódmy raz tej zimy. W ślady swojej starszej koleżanki idą Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg, które wprawdzie pauzowały krócej, ale brały udział w Tour de Ski, w związku z czym zamiast Toblach wybrały spokój.

Skład norweskiej kadry kobiet w Ullricehamm:

- Marit Bjoergen
- Ingvild Flugstad Østberg
- Silje Øyre Slind
- Astrid Jacobsen
- Ragnhild Haga
- Kari Øyre Slind
- Heidi Weng
- Lotta Udnes Weng

Wśród Norwegów po krótkiej przerwie ponownie pojawi się Martin Jonsrud Sundby, który zawody w Toblach obejrzał w telewizji, odpoczywając po Tour de Ski. Wygląda na to, że dłuższy rozbrat z Pucharem Świata czeka Pettera Northuga, który nie może znaleźć optymalnej formy, a ostatni raz startował na początku grudnia.

Skład norweskiej kadry mężczyzn w Ullricehamm:

- Mattis Stenshagen
- Anders Gløersen
- Daniel Stock (debiutant)
- Simen Sveen Spirit Reas
- Simen Hegstad Krüger
- Finn Haagen Krogh
- Martin Johnsrud Sundby
- Mathias Round Green
Zobacz także:
Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga mistrzami Polski na dystansach MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną MŚ w Lahti: Bjoergen triumfuje w biegu łączonym PŚ w Otepaeae: Kowalczyk piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |