Napastnik Paul Batin dołączył do zespołu Miedzi Legnica

Napastnik Paul Batin...
29-letni Paul Batin został nowym napastnikiem Miedzi. Mierzący 180 cm zawodnik występował dotychczas w rumuńskiej ekstraklasie, gdzie w 132 meczach zdobył 38 bramek.

W minionym sezonie barwach Botosani w Lidze Europy rywalizował m.in. z Legią Warszawa. Z Miedzią zawodnik związał się rocznym kontraktem. 

Dla Batina Miedź będzie pierwszym klubem zagranicznym. Dotychczas zawodnik występował wyłącznie w rumuńskiej ekstraklasie, gdzie reprezentował barwy takich klubów, jak Pandurii Targu, FC Brasov, Botosani, CFR 1907 Cluj czy Dinamo Bukareszt. W sumie zagrał w 132 meczach ligowych, strzelając 38 bramek i notując 21 asyst. W rundzie jesiennej minionego sezonu w barwach Botosani strzelił nawet gola w meczu kwalifikacyjnym Ligi Europy. Wystąpił m.in. w spotkaniu Botosani z Legią w Warszawie (zagrał na skrzydle), który jego zespół przegrał 0:1. Później w ekstraklasie Rumunii zagrał w tym zespole 12 spotkań, jednak we wszystkich był ustawiany jako skrzydłowy i nie zdobył bramki. Zimą przeniósł się do Dinama Bukareszt, ale z powodu kontuzji rozegrał tam tylko 3 mecze. W Miedzi chce się odbudować i wrócić do formy sprzed kontuzji. Tego zawodnika w swoim zespole bardzo chciał mieć trener Ryszard Tarasiewicz. - Piłkarsko to bardzo ciekawy zawodnik, który może nam pomóc. Jest szybki, przebojowy, odnajduje się w grze kombinacyjnej i strzela bramki - charakteryzuje Batina szkoleniowiec Miedzi.

Batin pomyślnie przeszedł badania medyczne i podpisał z Miedzią roczny kontrakt. W środę wyjedzie z zespołem na zgrupowanie do Szamotuł.

Tak strzela bramki nowy napastnik Miedzi Paul Batin - ZOBACZ.
Zobacz także:
Mladen Bartulović wzmocni Miedź! Dejan Djermanović nowym zawodnikiem Miedzi Legnica! CARGOUNIT sponsorem Miedzi Legnica! Miedź wznowiła treningi - 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach Bramkostrzelny Marquitos wraca do Miedzi! Petteri Forsell zostaje w Miedzi i pomoże w walce o awans!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |