Natalia Kurnikowska zagra we Wrocławiu

Natalia Kurnikowska zagra...
Impel Wrocław będzie kolejnym klubem w karierze Natalii Kurnikowskiej. Młoda siatkarka gra na pozycji przyjmującej. Do Wrocławia przechodzi z Muszyny.

W drużynie z Małopolski spędziła ostatnie trzy sezony, będąc podstawową zawodniczką zespołu trenera Bogdana Serwińskiego. Wychowanka UKS Jedynki Lębork swoje młodzieżowe sukcesy świętowała w barwach Gedanii Gdańsk. Kurnikowska rokrocznie zdobywała medale Mistrzostw Polski, reprezentując kolejne kategorie wiekowe. W 2010 roku Kurnikowska zdobyła tytuł najlepiej atakującej Mistrzostw Polski Juniorek.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza był pierwszym klubem w jej seniorskiej karierze. Następnie zatrudnienie znalazła w PLKS Pszczyna (roczne wypożyczenie) i AZS Białystok, z którego trafiła właśnie pod skrzydła trenera Serwińskiego.

Dobra gra w zespole Mineralnych zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. W ciągu trzech lat wraz z narodową drużyną zdobyła 4. miejsce na Uniwersjadzie w Kazaniu, 3. miejsce w Lidze Europejskiej 2014, 2. miejsce na I Igrzyskach Europejskich w Baku oraz 2. miejsce w turnieju finałowym II Dywizji World Grand Prix 2015.

Od początku Natalia była na szczycie listy zawodniczek, które chcieliśmy pozyskać w okresie międzysezonowym. Dzisiaj możemy ogłosić, że wspólnie doprowadziliśmy do realizacji celu. Długo przyglądaliśmy się talentowi Natalii, a także jej poczynaniom na parkietach Orlen Ligi. Wierzymy, że będzie ona pewnym punktem naszego zespołu - mówi Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Wybrałam Impel, bo to drużyna, która zawsze walczy o najwyższe cele w Orlen Lidze. Klub ma ugruntowaną markę - jest przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowany i co za tym idzie - profesjonalny. Dodatkowym atutem jest także fakt, że Wrocław to piękne miasto. Jestem pewna, że przed nami dobry sezon - komentuje Natalia Kurnikowska.

W związku z zawarciem związku małżeńskiego, od zbliżającego się sezonu 2016/2017 Natalia Kurnikowska występować będzie z innym nazwiskiem na koszulce - Mędrzyk.

Impel Wrocław intensywnie pracuje nad kadrą na nowy sezon. W zespole jest już rozgrywająca - Micha Hancock, atakująca - Joanna Kaczor, libero - Agata Sawicka i Magda Stasiak, środkowe - Agnieszka Kąkolewska i Monika Ptak oraz przyjmujące - Megan Courtney, Barbara Cembrzyńska, Aleksandra Sikorska i ogłoszona dzisiaj - Natalia Mędrzyk (Kurnikowska). Informacje o kolejnych transferach wrocławskiego klubu pojawią się na oficjalnej stronie drużyny oraz w mediach społecznościowych! 
Zobacz także:
Impelki wracają do Orbity - ćwierćfinał Pucharu Polski Aleksandra Sikorska odchodzi z Impela Wrocław ORLEN Liga: Budowlani wygrywają z Impelem ORLEN Liga: niespodzianka w Łodzi! Kolejny sprawdzian Impelek - turniej w Szamotułach Impel Wrocław otwiera się na region - niektóre mecze w Jelczu-Laskowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |