Natalia Partyka po raz trzeci jedzie na igrzyska; po raz drugi jako reprezentantka Team Visa

Natalia Partyka po raz...
Natalia Partyka wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich także jako reprezentantka Team Visa - grupy sportowców z całego świata, korzystających ze wsparcia Visa w trakcie olimpijskich przygotowań.

Podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Natalia Partyka wystartuje w barwach Polski w turnieju drużynowym wspólnie z Li Qian i Katarzyną Grzybowską, a podczas Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016 - w turnieju indywidualnym i drużynowym. Natalia trzykrotnie zdobyła złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich i jest jedną z kilkorga sportowców w historii, którzy rywalizowali zarówno w Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich - dokonała tego już dwukrotnie, w Pekinie w 2008 r. oraz w Londynie w 2012 r. 

„Pragnę wypaść jak najlepiej podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, a następnie Igrzysk Paraolimpijskich, w których chciałabym obronić tytuł mistrzowski. Cieszę się, że już drugi raz znalazłam się w elitarnym składzie zespołu sportowców Team Visa, otrzymując - wraz z wieloma światowej klasy zawodnikami - pomoc w przygotowaniach do tej wyjątkowej, sportowej rywalizacji” - powiedziała Natalia Partyka.

W ramach Team Visa, ze wsparcia Visa korzysta prawie pięćdziesięciu sportowców z różnych krajów świata. Są wśród nich m.in. amerykańska pływaczka Melissa „Missy” Franklin, zdobywczyni czterech złotych medali podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie; Brazylijczyk Alison Cerutti, srebrny medalista olimpijski w siatkówce plażowej na igrzyskach w Londynie, Chen Long, chiński brązowy medalista w badmintonie również z Londynu czy Valerie Adams, nowozelandzka kulomiotka i mistrzyni olimpijska z Pekinu i Londynu.  

Visa, wieloletni partner ruchu olimpijskiego, jest jednym z głównych sponsorów Igrzysk Olimpijskich nieprzerwanie od 1986 r., a Igrzysk Paraolimpijskich od 2002 r. Team Visa został utworzony po raz pierwszy w 2002 r., przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi Ateny 2004, w celu zapewnienia wsparcia sportowcom z całego świata, realizującym swoje olimpijskie marzenia.

„Wiemy, jak wiele wysiłku i ciężkiej pracy wymagały przygotowania Natalii do reprezentowania Polski w Rio w obu imprezach sportowych. Cieszymy się, że w ramach Team Visa mogliśmy wspierać utalentowaną zawodniczkę. Trzymamy kciuki za udane występy jej i wszystkich polskich sportowców” - komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.
Zobacz także:
IO Rio 2016: końcowa klasyfikacja medalowa IO Rio 2016: USA nie dało szans Serbii w finale turnieju koszykarzy IO Rio 2016: wyniki niedzielnych finałów w boksie IO Rio 2016: Snyder zwycięzcą kat. 97 kg w zapasach IO Rio 2016: Ramonow mistrzem w kat. 65 kg w zapasach IO Rio 2016: gospodarze pokonują Włochów w finale turnieju siatkarzy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |