Nord CUP opanuje Trójmiejskie Wybrzeże!

Nord CUP opanuje...
W piątek 24 czerwca o godz. 19:00 w Gdańsku - Górkach Zachodnich rusza 11 edycja najbardziej widowiskowych i cenionych zarówno przez żeglarzy jaki i publiczność regat na Bałtyku.

W tym roku Nord CUP bije kolejne rekordy: ponad 700 uczestników, będzie rywalizować w ciągu 10 dni żeglarskich zmagań. Przez ponad tydzień AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich będzie miejscem największego zagęszczenia żeglarzy na metr2.

Nord CUP to uczta dla pasjonatów żeglarstwa, którzy z gdańskich plaż będą mogli podziwiać zarówno zmagania wschodzących gwiazd jak i wielokrotnie nagradzanych światowymi medalami wilków morskich. W regatach Nord CUP wezmą bowiem udział między innymi Henryk Blaszka, Mistrz Polski Juniorów, pięciokrotny Mistrz Polski Seniorów, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1982 roku, olimpijczyk z 1988 roku. W klasie Micro wystartuje aktualny mistrz Świata, Piotr Ogrodnik oraz Mistrz Świata w kategorii Cruiser, Maciej Twarowski.

Startujemy w piątek 24 czerwca o godz. 19:00 pełnomorskim wyścigiem Orvaldi B8 Race, który jest jedną z tegorocznych nowości Nord CUP’u. Na starcie do inaugurującego regaty wyścigu staną jachty morskie. Patronem tytularnym pełnomorskiego wyścigu została firma Orvaldi. Trasa wyścigu poprowadzi od startu w okolicach boi GW w Górkach Zachodnich do boi umieszczonej przez firmę LOTOS Petrobaltic na południe od platformy firmy na złożu B8 - specjalnie na ten wyścig. Meta wyścigu ustawiona będzie na wysokości Yachtklubu Stoczni Gdańskiej. Łączna długość trasy to ok. 120 Mm. Orvaldi B8 Race jest częścią Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, ale można wziąć w nim udział także niezależnie, gdyż będzie on miał też własną klasyfikację. Na liście startowej jest już ponad 20 jachtów, a wśród nich Marek Turkowski na Elessarze i Marek Marcinkowski na jachcie Zen II, ubiegłoroczni mistrzowie Zatoki Gdańskiej w klasyfikacji ORC B i ORC A, a także wicemistrz Zatoki Gdańskiej, Łukasz Trzciński na GoodSpeedzie. Na liście startowej jest też Sergey Pavlenko, który typowany jest na  jacht, który pierwszy przekroczy linię mety (line honour).

W kolejnych dniach na widzów czeka mnóstwo żeglarskich atrakcji jak choćby widowiskowa klasa International Moth, jak i kolejna edycja Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Aż pięć klas podczas regat Nord CUP Gdańsk walczyć będzie o medale mistrzostw Polski - wspominana wcześniej klasa Micro, a także Hobie 16, Hornet, Nautica 450 oraz ORC Sportboat. Oprócz tego żeglarze powalczą o punty do klasyfikacji Pucharów Polski, a załogi jachtów morskich wystartują m.in. w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej i Nord CUP Classic.

Rangę wydarzenia podkreśla również fakt, że uczestniczą w nim także osoby ze świata kultury i sztuki jak choćby, znany między innymi z oskarowej produkcji IDA, aktor Adam Szyszkowski, tutaj startujący w wymagającej klasie Flying Dutchman, czy aktorka Monika Kwiatkowska, startująca w formule ORC.

Stań się częścią wielkiej żeglarskiej przygody i niezapomnianej atmosfery. Szczegółowy harmonogram wydarzeń na nordcup.pl/dla-widzow, w zakładce „dla zawodników” - zawiadomienia o regatach, a klikając na „zgłoszenia on-line” nadal dołączyć można do wydarzenia.

Zapraszamy!


fot. Jacek Bonecki (Nord...
fot. Jacek Bonecki (Nord CUP 2015)

fot. Jacek Bonecki (Nord...
fot. Jacek Bonecki (Nord CUP 2015)

fot. Jacek Bonecki (Nord...
fot. Jacek Bonecki (Nord CUP 2015)

fot. Jacek Bonecki (Nord...
fot. Jacek Bonecki (Nord CUP 2015)Zobacz także:
Team Nawrocki / Dzierżewicz mistrzem Polski! XI regaty Nord CUP za nami! Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna 2016 - "ćmy" w czołówce! Nord CUP przejmują młodzi żeglarze Nord CUP 2016: kolejne trofea rozdane! Nord CUP 2016: znamy pierwszych triumfatorów!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |