Nordic Fight Night w sobotę na żywo w Fightklubie

Nordic Fight Night w...
Cztery godziny ze znakomitym boksem prosto ze Skandynawii. W najbliższą sobotę od godz. 19.00 transmisja z duńskiego Struer, z gali, na której wydarzeniami wieczoru będą walki Patrick Nielsen vs Beibi Berrocal oraz Dina Thorslund vs Xenia Jorneac.

Dla widzów w naszym kraju ciekawą informacją jest fakt, że podczas Nordic Fight Night zaplanowane zostały trzy pojedynki z udziałem Biało-Czerwonych.

Z Polaków na ringu w Struer zaprezentują się Tomasz Garguła, Przemysław Binienda i Mateusz Gatek. Rywalem ostatniego z nich będzie Duńczyk Kim Thomsen, dwaj pozostali zmierzą się ze Stefanem Haertelem i Leonem Bunnem. Największe szanse na zwycięstwo ma z tego grona doświadczony Garguła, który choć przegrał trzy swoje ostatnie walki, legitymuje się bardzo dobrym bilansem 18-4-1. 42-latek zmierzy się jednak z bardzo wymagającym rywalem, młodszy od niego aż o 14 lat przeciwnik nie przegrał jeszcze w zawodowej karierze ani razu. Haertel walczył dotychczas dwanaście razy, odniósł komplet zwycięstw, choć ani jednego pojedynku nie rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Miejmy nadzieję, że w konfrontacji z Gargułą sztuka ta nie uda mu się po raz pierwszy w karierze. Dwaj pozostali Polacy nie są faworytami swoich starć, z pewnością zrobią jednak wszystko, aby pokusić się o sprawienie w Danii niespodzianki.

W walce wieczoru widzowie zobaczą w ringu Dinę Thorslund i Xenię Jorneac. Stawką ich pojedynku będzie wakujący pas WBC Female World Youth w wadze superkoguciej. Dla walczącej przed własną publicznością Thorslund będzie to ósmy pojedynek w karierze. 23-letnia Dunka wszystkie poprzednie rozstrzygała na swoją korzyść, aż pięć z nich kończąc przed czasem. Przez nokaut wygrała m.in. swój ostatni pojedynek z doświadczoną Oksaną Romanową. Dla pochodzącej z Rumunii, ale mieszkającej w Monachium, Jorneac będzie to z kolei ósma zawodowa walka. Jej dotychczasowym bilans to 7-1, jedyną porażkę poniosła w kwietniu 2015 roku z rąk Johanny Rydberg. Dla obu pięściarek będzie to debiut o jakikolwiek pas. Kto wie, może stanie się przyczynkiem do wielkie międzynarodowej kariery?

W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku zmierzą się Patrick Nielsen z Beibim Berrocalem. Dla doświadczonego Duńczyka będzie to jubileuszowa, trzydziesta walka w karierze. Nielsen już sześć lat temu wywalczył pas IBF Youth w wadze średniej. W kolejnych miesiącach zdobywał (i z powodzeniem bronił) tytułów WBA Intercontinental, WBO Intercontinental i WBC Silver. Wreszcie w czerwcu 2014 roku otrzymał szansę walki o tymczasowy pas WBA World. Na gali w Rosji jednogłośnie przegrał jednak na punkty z Dmitrijem Chudinowem. Dla Duńczyka była to pierwsza i jak na razie jedyna porażka w karierze. Niedługo po niej zmierzył się z Łukaszem Wawrzyczkiem i odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo, wygraną kończył także pięć następnych walk. W ostatniej z nich, w połowie grudnia 2015 roku, pokonał przez nokaut Rudy’ego Markussena. Czy w sobotę będzie kontynuował zwycięską serię?
Zobacz także:
Premierowe odcinki magazynów i druga część „Outback Fight Club” w weekend w Fightklubie Znakomity film „Outback Fight Club” w Fightklubie Joshua Franco vs Victor Pasillas na żywo wyłącznie w Fightklubie Hard Knocks Fighting 53 w sobotni wieczór w Fightklubie Trzy walki o mistrzostwo świata w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |