Normalny obywatel Zmarzlik

Normalny obywatel Zmarzlik
Popularność Bartosza Zmarzlika jest coraz większa. Dziś reprezentant Polski, żużlowiec Stali Gorzów, gościł w Warszawie w związku z promocją 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

- Zajęć jest dużo, czas szybko leci i trzeba przygotowywać się do sezonu. Tęsknię za motorem, a humor mam coraz lepszy. Już się nie mogę doczekać wyjazdu na tor - mówił zawodnik na antenie Radia dla Ciebie, gdzie gościł w porannej audycji na żywo.

Zawodnik podkreślił mocne wsparcie, które ma w rodzinie. - Sukcesy mnie nie zmieniły. Na torze mam parę swoich sekund i muszę je wykorzystać maksymalnie. W domu jestem normalnym obywatelem. W niczym się nie zmieniłem - podkreślił. - Mam obok siebie odpowiednich ludzi. Myślę o mamie, tacie oraz moim bracie. Wspierają mnie także mechanicy Seweryn i Grzegorz. Oni pracują na to, abym czuł się komfortowo. Dzięki nim mogę się rozwijać.

Mówi się o tobie, że jesteś odporny na stres, skromny i pracowity. W Melbourne dało to efekty? - pytał podczas audycji w RDC Arkadiusz Błaszczyk. - Spokój biorę z domu - to moja oaza ciszy. Życie prywatne przenosi się na sportowe. Zainteresowanie kibiców moją osobą jest coraz większe. Media też się mną interesują. Rozmowy z dziennikarzami czasami mnie stresują. Gdy jadę w zawodach, to się nakręcam. Zawody są pod inną adrenalinką. Nie mówię, że nie lubię mediów, ale nie czuję się komfortowo przed kamerą i mikrofonem, chociaż przychodzi mi to coraz łatwiej - dodał Bartosz Zmarzlik.

Rosnąca popularność żużlowca miała swoje odzwierciedlenie w niedawnym głosowaniu kibiców. Bartosz Zmarzlik jest ósmym najpopularniejszym polskim sportowcem roku 2016. - Marzyłem o pierwszej dziesiątce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Na scenie myślałem, że odlecę, serce mocno mi biło i to był ogromny stres - przyznał żużlowiec Stali Gorzów.

W 1999 roku najpopularniejszym polskim sportowcem był Tomasz Gollob, który ciągle jest wzorem dla Bartosza Zmarzlika. - To bardzo ważna osoba. Do dziś jesteśmy „na pan”, czuję się lepiej, gdy tak mówię do Tomasza Golloba, tak mnie wychowano i niech nikt tego nie zmienia - wyznał brązowy medalista IMŚ, który jest również pod ogromnym wrażeniem Zbigniewa Bońka. - Podczas Balu Mistrzów Sportu rozmawiałem z nim, zrobiłem sobie zdjęcie i to był szok. Wiedziałem, że Zbigniew Boniek interesuje się żużlem, ale nie wiedziałem, że ma taką wiedzę o mnie.

13 maja Bartosz Zmarzlik wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. W związku z tym pojawił się w stolicy, aby odwiedzić również redakcje Radia Kolor, Super Expressu i Rzeczypospolitej.

- To naprawdę wielkie wydarzenie. Dla sportu żużlowego także. Do Warszawy jedzie się zawsze z uśmiechem, z wielką adrenaliną - powiedział o majowych zawodach Zmarzlik. - Fajnie jest tam dobrze wypaść. Stres i mobilizacja są tam spore, czuć wsparcie w kibicach, o co proszę i za co dziękuję. Kto nie był na tym pięknym stadionie, tego zapraszam. Trzeba się tam zjawić - podkreślił zawodnik.

Bilety na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland ciągle można kupować  w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i punkty STS w całej Polsce), a także za pośrednictwem strony https://kupbilet.pl/sgp2017. Aktualnie sprzedało się ich ponad 30 tysięcy.


Zobacz także:
Krzysztof Kasprzak z dziką kartą w Warszawie Polscy żużlowcy trenowali w górach Bartosz Zmarzlik - nowa gwiazda polskiego żużla Polscy żużlowcy będą walczyć na PGE Narodowym o mistrzostwo świata! Żużlowe Grand Prix Australii w nc+: Bartosz Zmarzlik walczy o podium

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |