Nowa impreza Formoza Challenge w Biedrusku!

Przeszkody zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza, lot helikopterem nad malowniczymi Obornikami, pokazy komandosów - to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie czekają na biegaczy i kibiców 14 maja na torze motocrossowym w Obornikach.

Dziś uruchomiono zapisy na drugą edycję tego wydarzenia - 22 października amatorzy mocnych wrażeń spotkają się na kolejnej „Formozie” - na poligonie w Biedrusku. Tutaj w iście wojskowych okolicznościach pokonując rozmaite przeszkody będą musieli pokonać nawet 20 km! Dla 4 osobowych drużyn przewidziano konkurencję z obciążonymi noszami wojskowymi. Hasłem przewodnim obu imprez jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

Na listach startowych edycji majowej widnieje już blisko 900 nazwisk osób, które już 14 maja sprawdzą się w pierwszej edycji sezonu 2017 biegu współorganizowanego  przez Jednostkę Wojskową Formoza oraz stowarzyszenie KRS Formoza. To właśnie żołnierze z elitarnej polskiej jednostki morskiej w całości zaprojektowali tor przeszkód, który wykorzysta potencjał najnowocześniejszego toru motocrossowego w kraju. - Hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” oparte na wzajemnej pomocy w dużej mierze nawiązuje do biegu, podczas którego właśnie współpraca między zawodnikami pomoże pokonać przeszkody, ukończyć bieg i zwyciężyć - mówi Aleksander Rosa, współorganizator biegu. 

Edycja w Obornikach będzie pierwszą w tym sezonie, stąd „delikatne” i rozgrzewkowe podejście do rywalizacji - żartuje Rosa. Nowością w Obornikach oprócz biegu 1 km dla najmłodszych, 5 km oraz 10 km będzie obecność grupy PRO. To ci z weteranów takich rywalizacji, którzy startują w takich imprezach na czas, biegnąc w pierwszych falach. Ponadto bieg został rozszerzony o dodatkowy dystans Formoza Challenge Ultra na 10km, w którym uzbrojeni w żołnierski karabin (atrapę) oraz plecak z obciążeniem zawodnicy będą musieli pokonać tor przeszkód. Pozostałe dystanse zostaną rozszerzone o nowe przeszkody, a strefa kibica o nowe atrakcje. 

Jesienna edycja z mocniejszym uderzeniem

Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Żołnierzy "KRS Formoza", JW Formoza, Gminą Oborniki oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań i wieloma innymi podmiotami uruchomiona została jesienna edycja zmagań! Tym razem w ściśle wojskowych warunkach - na Poligonie w Biedrusku.

Będzie...mocniej! 10km oraz 20 km trasy z naturalnymi cywilnymi i sztucznymi wojskowymi przeszkodami. Trasa będzie bardziej wymagająca niż dotychczas - zwłaszcza odcinek 20 km może być wyzwaniem - mówi Rosa. Oprócz tego organizatorzy wprowadzją kolejną konkurencję - mowa o  Formoza Team Challenge na dystansie 10 km. Głównym elementem tych zmagań będzie doposażenie 4 osobowych drużyn uczestników w atrapę noszy polowych z odpowiednim obciążeniem (min. 35 kg). Warunkiem ukończenia zawodów będzie dotarcie na metę całej drużyny z przekazanym osprzętem w stanie nienaruszonym. Tutaj jeszcze mocniej będzie liczył się zbiorowy wysiłek w pokonaniu przeszkód. Zawody odbędą się 22 października w Biedrusku.

Wszystkie szczegóły łacznie z rejestracja na wydarzenie znajdują się na stronie: www.formozachallenge.pl

Regulamin znajduje się tutaj: http://formozachallenge.pl/regulamin/Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |