Nowy sezon Red Bull Air Race wystartuje historycznym 75. wyścigiem

Pierwszy przystanek w kalendarzu Red Bull Air Race na 2017 rok odbędzie się 10-11 lutego w Abu Dhabi.

Przy tej okazji oficjalne Mistrzostwa Świata obchodzić będą kilka szczególnych momentów w swojej historii: dziesiąty sezon rywalizacji, dziesiąty z rzędu przystanek inauguracyjny w Abu Dhabi oraz diamentowy 75. wyścig po upragniony tytuł. W ramach wyścigu zmierzą się także pretendenci do klasy Master podczas Challenger Cup. W stawce po raz kolejny wystartuje Polak, Łukasz Czepiela. 

Podczas gdy pierwszy mistrz świata z Niemiec szykuje się do walki o obronę tytułu, Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race są już gotowe do świętowania aż trzech przełomowych momentów nad lśniącymi wodami Zatoki Perskiej w Abu Dhabi w dniach 10-11 lutego 2017 roku. Pełny kalendarz Red Bull Air Race zostanie podany do wiadomości publicznej w styczniu.

Uwagę wszystkich rywalizujących pilotów z pewnością skupi na sobie Matthias Dolderer. Na inauguracyjnym przystanku sezonu 2016 Niemiec wylądował na podium, rozpoczynając w ten sposób drogę do pierwszego mistrzowskiego tytułu w karierze. Zapewnił go sobie już na siódmym przystanku - nikomu wcześniej nie udało się sięgnąć po koronę jeszcze przed finałową odsłoną sezonu. 

Tegoroczne plany mistrza spróbuje pokrzyżować między innymi Matt Hall. Australijczyk dwa lata z rzędu kończył rywalizację na drugim miejscu, więc w sezonie 2017 zrobi wszystko, aby w końcu wznieść się na sam szczyt. Detronizacja Dolderera będzie wspólnym celem 13 najlepszych zespołów z pięciu kontynentów.

„To wspaniałe, że możemy rozpocząć nasz dziesiąty sezon historycznym 75. wyścigiem i nie mogę sobie wyobrazić lepszej scenerii niż Abu Dhabi, które słynie z pasji do najwyższej klasy sportów motorowych i gości nas na swoim terenie już od dekady” - powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Po dominacji Dolderera w 2016 roku, w tym sezonie każdy zespół już od początku będzie chciał mocno zaznaczyć swoją obecność, więc przygotowania strategiczne i techniczne są bardzo intensywne. Wyścig z pewnością będzie wyjątkowy - nawet dla doskonale znających się na rzeczy fanów z Emiratów”.

„10-letnie partnerstwo Abu Dhabi z Red Bull Air Race to jedna z najsilniejszych relacji w naszym sportowym portfolio. Nowa czteroletnia umowa na przeprowadzenie inauguracyjnego przystanku sezonu umacnia naszą wizję współpracy z najlepszymi organizacjami i zapewniania globalnym odbiorcom wysokiej jakości treści medialnych. Ma to także kluczowe znaczenie dla rozwoju i wzrostu gospodarczego w stolicy. Widok samolotów Red Bull Air Race na tle wspaniałej promenady Corniche w Abu Dhabi stanowi jedno z najlepszych wydarzeń w sportowym kalendarzu ZEA - w lutym z radością ponownie powitamy pilotów i fanów sportu” - powiedział Jego Ekscelencja Aref Al Awani, sekretarz generalny Rady Sportu Abu Dhabi.     

Dodatkowych emocji dostarczą nowi piloci klas Master oraz Challenger, którzy mogą wprowadzić spore zamieszanie w rankingu. 


Zobacz także:
Pierwszy wygrany wyścig czeskiego pilota Martina Sonki, Czepiela szósty Znamy kalendarz Red Bull Air Race na sezon 2017 Red Bull Air Race Gdynia - transmisja na wielkim ekranie tylko w Multikinie!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |