Nowy trener PGE GKS Bełchatów

Nowy trener PGE GKS...
Mariusz Pawlak został trenerem pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów. 45-letni szkoleniowiec związał się z górniczym klubem umową do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia o następny rok.

Nowy trener spotka się z drużyną w środę a pierwszą okazją do analiz będzie zaplanowany na najbliższą sobotę na godz. 12 mecz sparingowy z Pelikanem Łowicz.

Drugim trenerem „Brunatnych” pozostanie bełchatowianin Kacper Jędrychowski. Trwają rozmowy w sprawie szkoleniowca bramkarzy.

Mariusz Pawlak rozpoczynał karierę trenerską jako asystent w Polonii Warszawa. W roli pierwszego trenera pracował z drugoligowym Zniczem Pruszków, z którym w sezonie 2011/12 zajął 4. miejsce w lidze. Następnie przez blisko cztery lata prowadził zespół Chojniczanki Chojnice, z którym w sezonie 2012/13 wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu 2 ligi trenował drużynę Gryfa Wejherowo, z którą m.in. wygrał we wrześniu w Bełchatowie 3:2.

Nowy szkoleniowiec ma bogatą kartę zawodniczą. Urodzony 19 stycznia 1972 roku w Gdańsku obrońca jest wychowankiem miejscowej Lechii. Ma na koncie 224 mecze w polskiej Ekstraklasie, podczas których zdobył 14 bramek. Największe sukcesy obchodził w barwach Polonii Warszawa, z którą zdobył Mistrzostwo Polski i Puchar Ligi Polskiej w sezonie 1999/00 oraz Puchar Polski i Superpuchar Polski (2000/01). Do swoich osiągnięć dołożył jeszcze Puchar Polski w sezonie 2004/05 w barwach Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Karierę zawodniczą zakończył w 2011 roku w barwach Olimpii Grudziądz. W reprezentacji Polski zaliczył kilkominutowy występ w meczu towarzyskim przeciwko Holandii.


Zobacz także:
T-Mobile Ekstraklasa: spadek drużyny z Bełchatowa! T-Mobile Ekstraklasa: podział punktów w Krakowie T-Mobile Ekstraklasa: bez bramek w Bełchatowie T-Mobile Ekstraklasa: Zawisza nie dała szans bełchatowianom T-Mobile Ekstraklasa: Ruch wygrywa w Bełchatowie po horrorze w końcówce!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |