O nich będzie głośno - Dele Alli

O nich będzie głośno -...
Od lat mówi się o tym, że liga angielska nie promuje swoich młodych rodaków, a jedynie kupuje doświadczonych piłkarzy z innych lig. Jednak zaprzeczeniem tej teorii jest piłkarz Tottenhamu Dele Alli.

Alli urodził się 11 kwietnia 1996. Swoją przygodę z profesjonalną piłką rozpoczął w wieku szesnastu lat kiedy to podpisał kontrakt z MK Dons i w sezonie 2012/13 grał w rezerwach tej drużyny. Spisywał się jednak na tyle dobrze, że w dwudziestej piątej kolejce drużyny seniorskiej zadebiutował w przegranym 2:3 spotkaniu z Coventry City. W tym też sezonie rozegrał jeszcze jedno spotkanie tym razem przeciwko FC Stevenag. Spędził on na boisku dziewiętnaście minut a jego zespół wygrał 2:0. 

W kolejnym sezonie trener MK Dons zaufał młodemu pomocnikowi i stał się on podstawowym piłkarzem występującym na boiskach League One. Jego zespół radził sobie dobrze, a Alli w czwartej kolejce przeciwko Bristol City zanotował swoją pierwszą asystę, dzięki czemu jego zespół zdołał zremisować 2:2. Na premierowego gola musiał czekać dłużej. Nastąpiło to dwudziestego ósmego września 20013 roku w dziewiątej kolejce przeciwko FC Stevenage, kiedy to piłkarze MK Donks pokonali przeciwnika 4:1. Łącznie Dele Alli zakończył rozgrywki z sześcioma golami i trzema asystami. 

Po tak dobrym sezonie zainteresowanie młodym zawodnikiem wzrosło, a najbardziej zdeterminowany do pozyskania środkowego pomocnika okazał się Tottenham. Jednak został on na zasadzie wypożyczenia w dalszym ciągu zawodnikiem MK Dons i rozegrał on w jego barwach jeszcze lepszy sezon niż poprzedni. Łącznie w trzydziestu dziewięciu spotkaniach zdobył szesnaście bramek i dziewięciokrotnie notował asysty. 

Obecny sezon 2015/16 jest spełnieniem marzeń tego młodego chłopaka. Gra on w czołowej drużynie Premier League i to od pierwszej kolejki. Jak dotąd rozegrał dwadzieścia cztery ligowe spotkania strzelając w nich siedem goli i notując pięć asyst. 

O tym jak wielki jest to talent może świadczyć fakt, że mimo dopiero dziewiętnastu lat rozegrał on cztery spotkania w reprezentacji Anglii. Zadebiutował w niej dziewiątego października 2015 roku w wygranym 2:0 spotkaniu w Estonią. Natomiast w ostatnim występie przeciwko Francji Alli zagrał od pierwszej minuty prowadząc swoją reprezentację do zwycięstwa; strzelił on jedną z bramek a Anglia pokonała ostatecznie Francję 2:0. 

Z pewnością mamy do czynienia z talentem na miarę światową. Wygląda na to, że Tottenham ubił interes życia sprowadzając piłkarza za 6,63 mln €, a czerpiącego z niego tak ogromne zyski dzięki jego dobrej grze. A jestem przekonany, że jego wartość rynkowa będzie stale rosnąć i Tottenham nawet jeśli z przyszłości sprzeda go to zarobi ogromne pieniądze.
Zobacz także:
Premier League: Tottenham gromi Stoke City, klasyczny hat-trick Kane'a! EFL: Liverpool vs Southampton Premier League: Tottenham gromi West Bromwich, hat-trick Kane'a! Premier League: Tottenham pokonuje Chelsea w hicie 20. kolejki! Premier League: Kane i Alli rozmontowali Watford! Premier League: zdecydowana wygrana Tottenhamu na zakończenie 18. kolejki

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

Inne blogi
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |