O nich będzie głośno - Gerson Santos da Silva

O nich będzie głośno -...
Piłkarze z Ameryki Południowej są uważnie obserwowani już od najmłodszych lat. Przykładem takiego zawodnika jest Gerson Santos da Silva, który do AS Romy trafił w wieku osiemnastu lat.

Gerson to piłkarz, który ma osiemnaście lat, a już w 2004 roku był dwukrotnie powołany do pierwszego zespołu z rezerw, jednak nie dane było mu zadebiutować. 

Sytuacja zmieniła się z następnym sezonie. Już w pierwszym meczu zagrał w podstawowym składzie i spędził na boisku sześćdziesiąt trzy minuty, a jego zespół pokonał przed własną publicznością Joinville 1:0. Swoją przydatność udowadniał w każdym meczu, a w czwartej kolejce po bardzo ciężkim meczu jego zespół wygrał na wyjeździe z Flamengo 3:2, a Gerson zanotował asystę. Z kolei na pierwszego gola w kadrze Fluminese musiał czekać trzydzieści trzy kolejki, kiedy to strzelił zwycięskiego gola przeciwko Vasco. Łącznie sezon skończył z jednym golem i czterema asystami. Sezon 2015 był także ustalaniem optymalnej pozycji dla tego młodego zawodnika. Grał on na początku sezonu jako ofensywny pomocnik, jednak ostatecznie więcej czasu na boisku spędzał na prawym skrzydle. Na swoim koncie ma siedem spotkań w młodzieżowej kadrze Brazylii.

Wieść o młodym zawodniku, który jest w stanie sprostać wymaganiom ligi brazylijskiej nie umknęła uwadze wysłanników z Europy. Najbardziej zdeterminowana do jego zakupu była AS Roma, która ostatecznie pozyskała Gersona za 16,00 mln €. 

Przyjazd Gersona do Rzymu wywołał sporo emocji, ponieważ Roma uprzedziła kilka klubów, które przyglądały się młodemu zawodnikowi. Sam piłkarz, również nie krył zadowolenia. -  Jestem bardzo zadowolony z tego jak zostałem przyjęty i z sympatii kibiców, mimo że mało mnie znają. Dziękuję bardzo klubowi.  - mówił na prezentacji. 

Mówiło się, że gracz przeniesie się prawdopodobnie w styczniu do Bologni, aby w lipcu zasilić Romę i nie zmuszając w ten sposób Giallorossich do wykorzystania miejsca dla gracza bez paszportu UE. Dlatego też Gerson nie zadebiutował jeszcze w barwach Romy, jednak jest to na tyle duży talent, że kiedy to już nastąpi powinien walczyć o miejsce w podstawowym składzie. 
Zobacz także:
Zapowiedź 26. kolejki Serie A Wojciech Szczęsny: Mamy wielkie ambicje Gerson wypożyczony do Górnika Łęczna Zapowiedź 37. kolejki Serie A Zapowiedź 36. kolejki Serie A

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

Inne blogi
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |