O nich będzie głośno - Jonathan Glao Tah

O nich będzie głośno -...
Podobnie jak przed tygodniem bohaterem artykułu będzie piłkarz Bayeru Leverkusen. Tym razem mowa o środkowym obrońcy. Jest nim Jonathan Glao Tah.

Tah zaczął swoją przygodę z piłką w wieku trzynastu lat kiedy to podpisał swój pierwszy kontrakt z zespołem Altona 93 Jugent. Spędził on w tym klubie kilka miesięcy i już po tym czasie przeniósł się do Conordia Hamburg Jugent, by w przerwie zimowej podpisać kontrakt z rezerwami Hamburgera SV. Można powiedzieć, więc, że sezon 2009/10 był dla niego pełen zawirowań. 

W Hamburgu przeszedł stopniowo przez wszystkie szczeble kadr młodzieżowych. Był on w tym czasie podstawowym zawodnikiem i w ciągu dwóch sezonów, z latach 2011-2013 rozegrał pięćdziesiąt spotkań. Nic więc dziwnego, że w sezonie 2013/14 po dobrym początku sezonu w lidze regionalnej został przesunięty do pierwszego zespołu. 

Pierwsze spotkanie w Bundeslidze rozegrał 24. sierpnia 2013 roku w wyjazdowym meczu z Herthą Berlin, przegranym przez HSV 0:1, w którym zagrał jednak tylko minutę. W dwóch kolejnych spotkaniach trener nie dał mu szansy, jednak od szóstej do dziewiętnastej kolejki rozegrał wszystkie ligowe mecze i to w pełnym wymiarze czasu. Pod koniec sezonu zdarzyła mu się kontuzja, a później grypa, która uniemożliwiła mu występ przed dwa spotkania. Łącznie wystąpił w szesnastu meczach co na pewno było ważnym wydarzeniem z jego karierze. 

Sezon 2014/15 zaczął ponownie z zespole rezerw, by po kilku kolejkach zagrać w pierwszej drużynie. Wieść o młodym środkowym obrońcy szybko została zauważona i Fortuna Düsseldorf wypożyczyła go do swojej drużyny, która grała w tym czasie w drugiej lidze. Był on podstawowym zawodnikiem nowego zespołu w którym wystąpił łącznie w dwudziestu trzech spotkaniach. 

Po powrocie do Hamburgera SV miał już wyrobioną markę i jako młody zawodnik był łakomym celem dla wielu klubów. Najszybszy i najbardziej zdeterminowany okazał się Bayer Leverkusen, który zapłacił za Taha 7,50 mln €. Wiele osób mówiło o tym, że być może jest to za wysoka kwota za niedoświadczonego jeszcze zawodnika. Swoją grą rozwiał jednak wszelkie wątpliwości. Od pierwszego spotkania gra w podstawowym składzie, występując także w Pucharze Niemiec jak i Lidze Mistrzów. A, że ma on dopiero dziewiętnaście lat wygląda na to, że Bayer znalazł zawodnika na lata. 

Chyba, że w dużym zyskiem sprzedadzą go w przyszłości. Już teraz jest czołowym środkowym obrońcą Bundesligi, a jeśli w dalszym ciągu będzie rozwijał się w tak szybkim tempie może w przyszłości zagrać w jeszcze lepszym klubie. Jego menadżerem jest SAM SPORTS, które pod swoimi skrzydłami ma między innymi Jérôme Boatenga. A z pewnością Jonathan Tah nie miałby nic na przeciwko, aby w przyszłości zagrać w klubie pokroju Bayernu Monachium. 
Zobacz także:
Bundesliga: Bayern zmiażdżył Hamburg, hat-trick Lewandowskiego! Liga Mistrzów: grad bramek w Manchesterze i Leverkusen! Liga Mistrzów: Bayer vs Atletico i Manchester vs Monaco Bundesliga: Piszczek z golem i asystą, Lewandowski ratuje remis Bayernowi! Liga Mistrzów: Bayern gromi Arsenal, gol i asysta Lewandowskiego! Liga Mistrzów: Bayern vs Arsenal i Real vs Napoli

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

Inne blogi
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |