O nich będzie głośno - Riechedly Bazoer

O nich będzie głośno -...
Liga holenderska co roku wychowuje wielu młodych piłkarzy. A najlepsi z nich są zazwyczaj sprowadzani do Ajaxu Amsterdam. Przykładem takiego piłkarza jest Riechedly Bazoer.

Jest to holenderski piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika. Swoją przygodę zaczął w rezerwach PSV Eindhoven, gdzie występował w kategorii U17, a następnie U19. I jak to zwykle bywa, gdy tylko pokazuje się w Holandii młody piłkarz o ponad przeciętnych umiejętnościach zostaje on zwerbowany w szeregi Ajaxu Amsterdam. Tak też było w przypadku Bazoera. 

W sezonie 2013/14 rozegrał w rezerwach Ajaxu 21 meczów. Już w pierwszej kolejce zagrał sześćdziesiąt sześć minut, a jego zespół wygrał u siebie 2:0 z Telstar. W ciągu tego sezonu potwierdził swoją przydatność do zespołu, a nie rozegrał wszystkich meczów w powodu wyjazdów na mecze reprezentacji oraz kontuzję, która uniemożliwiła mu grę od dwudziestej trzeciej do dwudziestej siódmej kolejki. 

Sezon 2013/14 zaczął ponownie w zespole rezerw, gdzie był od pierwszej kolejki kluczowym swojego zespołu, a po trzynastu kolejkach miał na koncie gola i asystę. Jego dobra gra została doceniona i został on przesunięty do pierwszego zespołu. W Eredivisie swój debiut zaliczył 6 grudnia 2014 w wygranym 5:0 domowym meczu z Willem II Tilburg. W 65. minucie tego meczu zmienił Lucasa Andersena. Od tego czasu był ważnym ogniwem pierwszej drużyny. Swoją dobrą grą ukoronował swoją pierwszą w Eredivisie bramką, którą strzelił 15 grudnia 2015 w wygranym 4:2 domowym meczu z FC Twente. W tym też sezonie wywalczył wicemistrzostwo Holandii. 

Wydaje się jednak, że dopiero obecny sezon 2015/16 jest przełomowy i Riechedly Bazoer pokazuje w nim pełnię swojego talentu. Jak dotąd rozegrał osiemnaście meczów ligowych, w których zdobył cztery bramki i zanotował cztery asysty. I jak podkreślają eksperci gra on z meczu na mecz coraz lepiej. Jeśli nadal będzie utrzymywał tak wysoką formę może zakończyć ten sezon z fantastycznymi statystykami. 

Warto też zaznaczyć, że mimo dopiero dziewiętnastu lat zdążył już zadebiutować w pierwszej reprezentacji Holandii, w której jak wiemy gra wielu znakomitych zawodników i ciężko jest znaleźć w niej miejsce. Bazoer zadebiutował w niej 13 listopada 2015 w wygranym 3:2 towarzyskim meczu z Walią. 

Widać, więc, że już teraz jest czołowym pomocnikiem w Holandii, a jego kariera dopiero nabiera rozpędu i może być on w przyszłości piłkarzem, o którego bić się będą czołowe kluby w Europie.  
Zobacz także:
Eredivisie: Twente pokonuje Ajax, Klich bohaterem! Zapowiedź 12. kolejki Eredivisie Zapowiedź 11. kolejki Eredivisie Zapowiedź 10. kolejki Eredivisie Zapowiedź 8. kolejki Eredivisie Zapowiedź 7. kolejki Eredivisie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |