ONICO nowym sponsorem tytularnym gdyńskiego półmaratonu

Firma ONICO S.A. została sponsorem tytularnym półmaratonu w Gdyni. Umowa została podpisana do 2019 roku z opcją przedłużenia na kolejne lata.

ONICO Gdynia Półmaraton jest oficjalnym polskim kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie 2020. Najbliższa edycja odbędzie się 19 marca b.r. Na liście startowej jest już ponad 4500 biegaczy. 

Bardzo się cieszymy, że właściciele firmy ONICO S.A. zaufali nam i zdecydowali się na podpisanie trzyletniego kontraktu. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy okazała się sukcesem. Gdyński półmaraton przebojem wdarł się do czołówki biegów masowych w Polsce. Jestem przekonany, że z takim partnerem jak ONICO S.A. czeka nas jeszcze szybszy rozwój z korzyścią przede wszystkim dla biegaczy - mówi dyrektor imprezy, Michał Drelich. 

Radości z porozumienia nie kryją właściciele ONICO S.A. 

Onico S.A. to międzynarodowy dostawca paliw. Jesteśmy spółką notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2009 roku nasza firma realizuje transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, kolejowego i morskiego. Angażujemy się w liczne działania charytatywne przekazując pomoc finansową dla stowarzyszeń, fundacji, domów dziecka oraz osób indywidualnych. Naszą pasją jest sport, który wspieramy na każdym kroku. Od początku sezonu jesteśmy sponsorem warszawskiej drużyny siatkarskiej ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Cieszymy się, że możemy wspierać tak duże wydarzenie jak gdyński półmaraton, którym zainteresowani są biegacze z całej Polski - powiedział Prezes ONICO Gas, Alfred Dawiec.

ONICO Gdynia Półmaraton posiada certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który jest przyznawany imprezom o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym oraz pięć gwiazdek przyznawanych przez Europejską Federację Lekkoatletyczną. W listopadzie 2016 roku, zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podjął decyzję, że ONICO Gdynia Półmaraton zostanie oficjalnie zgłoszony do Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (IAAF) jako kandydat do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. 

Kandydaturę popierają znakomici sportowcy: Lidia Chojecka-Leandro, Anna Jakubczak-Pawelec, Anna Rogowska, Iwona Guzowska, Tomasz Majewski, Jacek Wszoła, Bogusław Mamiński, Wojciech Kałdowski, Marcin Chabowski, Adam Korol, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Aniela Nikiel – Głogosz, Paweł Czapiewski, Sławomir Majusiak, Tomasz Czubak, Jan Huruk. 

ONICO Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. Na liście startowej jest już ponad 4500 biegaczy. Zapisy odbywają się za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl Trwają również zapisy do rywalizacji sztafet. 

Do 19 stycznia można natomiast brać udział w specjalnych charytatywnych licytacjach. Zwycięzcy będą mogli wystartować w sztafecie z jedną z lekkoatletycznych gwiazdą - Lidią Chojecką, Pawłem Czapiewskim, Robertem Korzeniowskim lub Tomaszem Czubakiem. Dochód z aukcji przeznaczony jest na rozwój młodych sportowców. 

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl oraz www.facebook.com/gdyniapolmaraton

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |