ORLEN Liga: brąz dla Impela Wrocław!

ORLEN Liga: brąz dla...
Impel Wrocław pokonał Tauron MKS Dąbrowę Górniczą 3:1 i wywalczył brąz ORLEN Ligi.

Czwartkowy mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Impela. Pierwsze dwa sety przebiegły niemal pod całkowitą kontrolą przyjezdnych. W trzeciej odsłonie zespół z Dolnego Śląska złapał jednak zadyszkę, która natychmiast wykorzystały dąbrowianki. W czwartej partii Impelki wróciły już na właściwe dla nich tory i zakończyły seta do 19.

Trzeba przyznać, że Impel zagrał bardzo agresywnie, szczególnie w polu zagrywki. Na wyróżnienie zasługuje wynik Moniki Ptak, która zanotowała aż 4 asy serwisowe. Wrocławianki świetnie spisały się także w bloku, notując prawie dwukrotnie więcej punktowych bloków niż gospodynie.

MVP trafiło w ręce liderki wrocławskiego teamu - Katarzyny Skowrońskiej - Dolaty. Atakująca nie zawiodła i w tym meczu notując aż 25 punktów, wszystkie zdobyte atakiem (45% skuteczności!). Dzięki temu zwycięstwu Impelki zakończyły rywalizację o brązowy medal. Trzykrotnie bowiem w pokonanym polu zostawiły zespół z Dąbrowy. We Wrocławiu tydzień temu padły wyniki: kolejno 3:2 i 3:0.

Kilka minut po meczu Impelki odebrały pamiątkowy puchar i medale. Warto wspomnieć, że w tym dniu swoje urodziny obchodziła Aleksandra Sikorska, środkowa wrocławskiej drużyny. To jest najlepszy prezent, jaki mogłam dzisiaj dostać - krótko skwitowała Sikorska.

Impel Wrocław zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski oficjalnie zakończył sezon 2015/2016. Klub pragnie podziękować wszystkim kibicom za całosezonowy, nieustający doping w Hali Orbita i na meczach wyjazdowych. Szczególne podziękowania kierowane są w stronę sponsorów i partnerów: Grupy Impel S.A, miasta Wrocław, Ubezpieczaj.PL, Mercedes-Benz Grupa Wróbel, Wrocławskiego Parku Wodnego, Camino Travel, Wirtualnej Polski, Gazety Wrocławskiej i wszystkich, którzy wspierali drużynę w drodze ku zwycięstwom!

Mecze o 3. miejsce:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 1:3 (21:25, 13:25, 25:19, 19:25)

Najwięcej punktów: Joanna Staniucha-Szczurek i Sanja Popović po 13 - Katarzyna Skowrońska-Dolata 25, Carolina Costagrande 13.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Impela, który wywalcza brąz.

Mecze o 9. miejsce:

Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:23)

Najwięcej punktów: Malwina Smarzek 20, Daria Paszek 12 - Natalia Misiuna 18, Ewelina Krzywicka 15.

Stan rywalizacji: 1:1.

Mecze o 11. miejsce:

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

Najwięcej punktów: Magda Jagodzińska 15, Ewa Śliwińska 12 - Dorota Ściurka 12, Roksana Brzóska 9.

Stan rywalizacji: 1:1.
Zobacz także:
ORLEN Liga: ŁKS Commercecon za mocny dla Legionovii ORLEN Liga: Atom Trefl wywalcza punkt w konfrontacji z Grot Budowlanymi! ORLEN Liga: Developres zwycięża z KSZO ORLEN Liga: BKS Profi Credit wygrywa w Sopocie Juan Manuel Serramalera odchodzi z Dąbrowy Górniczej! ORLEN Liga: zwycięstwa ŁKS-u Commercecon i BKS-u Profi Credit

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |