OSHEE Mistrzostwa Polski BMX już za nami

Mnóstwo emocji, najlepsze tricki riderów oraz jedyna tego rodzaju mini rampa ze spinem w Polsce - to wszystko było w OSHEE Mistrzostwach Polski BMX.

W zawodach udział wzięło 40 zawodników z całego kraju, reprezentujących kilka pokoleń miłośników BMXa. Przez trzy dni trwania imprezy zmagania uczestników obejrzało kilka tysięcy widzów. Podczas głównego finału w sobotę kibice zapełnili całkowicie Rynek Kościuszki w Białymstoku.

W miniony weekend podczas OSHEE Mistrzostwa Polski BMX łącznie wystartowało 40 zawodników z całej Polski oraz jeden reprezentant z Czech. Najmłodszym zawodnikiem był Maks Kowalczyk (16 lat), który zajął 5 miejsce w kategorii PRO, a najstarszym Filip Przedwojewski (35 lat), który jest legendą polskiego BMXa! Podczas tych trzech dni zarówno amatorzy jak i profesjonaliści ekstremalnej jazdy na dwóch kółkach zaprezentowali wiele niesamowitych ewolucji. I tak wśród nich w klasie PRO najlepszymi okazali się: Dawid „Szamanek” Godziek; Eryk Figar oraz Patryk „Dymek” Teul. W kategorii AMATOR pierwsze miejsce zajął Kamil Długosz, a zaraz za nim Marcin Zaczek i Jędrzej Kazimierczak. W kategorii Best Trick zwyciężył Patryk „Dymek” Teul ze swoim Flair drop’em. W kategorii Longest 180 najdalej skoczył Krzysztof Szymański - na wysokość 5.65m. A w konkursie Bunnyhop najwyżej skoczył Łukasz Kołakowski - na wysokość 105 cm. Jak zgodnie orzekli wszyscy zawodnicy - dużo zawdzięczają świetnemu dopingowi ze strony widzów oraz izotonicznemu i witaminowemu wsparciu ze strony OSHEE.

„Poruszyliśmy miasto i pokazaliśmy, czym jest prawdziwy BMX w samym centrum Białegostoku! Zdaniem wielu uczestników impreza przejdzie do historii polskiego BMXa. Cieszymy się, że marka OSHEE współpracowała z nami przy tym projekcie i wsparła nas przy rozwijanniu sportów ekstremalnych w Polsce. OSHEE Mistrzostwa Polski BMX 2016 to był wielki krok do przodu, który dał nam siłę i moc do organizacji kolejnych wydarzeń” - podsumowuje zawody Bartosz Obukowicz, jeden z organizatorów.

Zdjęcia i filmy z OSHEE Mistrzostwa Polski BMX znajdziecie na profilu wydarzenia:Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |