Oaks powraca do Warszawy

Oaks powraca do Warszawy
Po dwóch latach w najbliższą niedzielę ponownie zostanie rozegrany na Torze Służewiec klasyk wyścigowy - gonitwa dla klaczy pełnej krwi o Nagrodę Liry (Oaks).

Tego samego dnia będziemy świadkami porównawczego wyścigu o Nagrodę Kozienic, w którym ogromne szanse odniesienia 11. zwycięstwa w karierze będzie miał niepokonany czteroletni Va Bank. 

Niedzielna gonitwa dla klaczy jest jednym z najstarszych klasycznych wyścigów. Zarówno angielski Oaks, jak i jego polski odpowiednik liczą sobie więcej lat niż Derby. Pierwsza gonitwa Oaks w Polsce odbyła się w 1887 roku. W Polsce bieg ten przyjął nazwę słynnej polskiej klaczy Liry, która ścigała się z powodzeniem na wielu torach w Europie i była uważana za jedną z najlepszych klaczy Europy Środkowo-Wschodniej początku XX wieku. Na starcie tegorocznego biegu o Nagrodę Liry (Oaks) stanie 12 klaczy pełnej krwi angielskiej. Stawka jest wyrówna i ciężko wskazać główną faworytkę gonitwy. Zdaniem ekspertów warto będzie zwrócić uwagę na: Best Line, Invincible Red, Iron Belle, a także Pianoforte. Walka o zwycięstwo zapewne będzie się toczyć do ostatnich metrów. Wyjątkowo zgodnie natomiast eksperci przewidują zmagania w gonitwie o Nagrodę Kozienic, gdzie wszyscy zwycięzcy upatrują w niepokonanym Va Banku. 

Najważniejsze sobotnie biegi przeznaczone są dla arabów: Nagroda Trafa oraz Nagroda Eukaliptusa. W sobotę czeka nas również gonitwa uczniowska zaliczana do cyklu Czempionatu Młodych Jeźdźców PKWK.

Początek mityngów zarówno w sobotę, jak i niedzielę zaplanowano na godz. 15.00. Bilety: do strefy B w cenie 5 zł, do strefy A w cenie 10 zł. Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl 







Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |