Olbrzymi sukces Narodowego Dnia Badmintona na PGE Narodowym

Narodowy Dzień Badmintona, który 10 września odbył się na PGE Narodowym w Warszawie przyciągnął na ten obiekt ponad 15 000 osób.

We wspaniałej sportowej atmosferze na 51 kortach na płycie głównej stadionu przez cały dzień toczyły się gry i aktywności badmintonowe. 

Po raz pierwszy w historii tak liczna grupa Polaków czynnie uprawiała w tym samym czasie sport na płycie PGE Narodowego. Już po 10:00 rozpoczął się turniej amatorów i seniorów. Pół godziny później oblężenie przeżył punkt rejestracji do rywalizacji w Pucharze Dzieci, który poprowadziła trójka olimpijczyków - Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba i Przemysław Wacha. 

Łącznie ponad 2 300 osób w każdym wieku skorzystało z szansy zagrania w badmintona w wyjątkowej scenerii, którą zapewnił PGE Narodowy. Zainteresowanie było tak duże, że wielu uczestników odbijało lotkę poza strefami kortów, które szczelnie wypełniły płytę stadionu.

Na korcie centralnym, którego gospodarzami, jako prowadzący wydarzenie, byli znani dziennikarze Sylwia Dekiert i Rafał Patyra, jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali olimpijczyk Adrian Dziółko i najlepszy polski para-badmintonista Bartłomiej Mróz. Po mikście międzypokoleniowym polscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali oficjalne podziękowania za występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wręczył Robertowi Mateusiakowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia na polu sportu. Nadieżda Zięba i Przemysław Wacha zostali uhonorowani Złotymi Krzyżami Zasługi.

W Narodowym Dniu Badmintona wzięły też czynny udział polskiego gwiazdy sportu, między innymi, Piotr Małachowski, Aleksandra Socha, Robert Korzeniowski, Artur Siódmiak i Witold Roman. Dwaj ostatni poprowadzili aukcję charytatywną, której dochód w całości został przeznaczony na cele Stowarzyszenia rodzin poległych żołnierzy „Pamięć i przyszłość”.

Nie mogło zabraknąć też bezprecedensowej oprawy wizualnej. Na tle 10-metrowych płomieni Vladimir Ivanov i Ivan Sozonov odtańczyli hakę po triumfie w meczu pokazowym z polskim deblem Przemysław Wacha - Adam Cwalina. Rosyjskie gwiazdy badmintona wyraziły swój wielki podziw dla rozmachu, z jakim zaplanowany i zrealizowany został Narodowy Dzień Badmintona. 

W rywalizacji o Puchar Polski zwycięstwo odniosła drużyna UKS Hubal Białystok, która 3-0 pokonała aktualnego mistrza kraju SKB Litpol-Malow Suwałki. Puchar Polski i mecz gwiazd pokazała na swojej antenie telewizja TVP Sport HD.

- Tak wielki sukces sobotniego wydarzenia powoduje to, że naturalnie myślimy o kolejnej edycji Narodowego Dnia Badmintona. Mamy już przygotowane spektakularne niespodzianki. Narodowy Dzień Badmintona jest przyczynkiem do upowszechniania tej pięknej dyscypliny i do aktywizowania sportowego Polaków - skomentował Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.


fot. Dariusz Jacek /...
fot. Dariusz Jacek / Interception

fot. Dariusz Jacek /...
fot. Dariusz Jacek / Interception

fot. Dariusz Jacek /...
fot. Dariusz Jacek / Interception

fot. Dariusz Jacek /...
fot. Dariusz Jacek / InterceptionZobacz także:
Z minitoru na PGE Narodowy Pojedynek mistrzów - Chalidow vs Mańkowski walką wieczoru KSW Colosseum Piąta obrona pasa na PGE Narodowym, Gamrot kolejnym mistrzem na KSW Colosseum Kleber Koike Erbst powalczy o pas KSW z Marcinem Wrzoskiem na PGE Narodowym Blisko dwa miliony gości na PGE Narodowym w 2016 roku Marcin Wójcik rywalem Narkuna na gali KSW na PGE Narodowym

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |