Ostatni weekend wyścigowy na Służewcu w sezonie 2013

Niedziela, 24 listopada, będzie ostatnim dniem sezonu wyścigów konnych na Służewcu w 2013 roku. Rozegranych zostanie 18 wyścigów, w tym dwa kłusem.

Najważniejszym punktem ostatniego dnia zmagań na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, obok tradycyjnego biegu o Nagrodę Zamknięcia Sezonu, będzie rywalizacja dwulatków o Nagrodę Nemana. 

Najbliższy weekend to ostatnia możliwość spotkania się na służewieckim obiekcie podczas dnia wyścigowego w tym sezonie. Zgodnie z tradycją, między gonitwami rozbrzmiewać będzie utwór Mieczysława Foga „Ta ostatnia niedziela”. Obydwa dni wyścigowe – w sobotę i w niedzielę - zaczynają się już od 9.45, a program przewiduje po dziewięć gonitw. Jako pierwsze rywalizować będą kłusaki francuskie. W sobotę największe szanse ma Usita, a w niedzielę Nitisa Josselyn. Faworytem do nagrody Nemana (niedziela, godz. 13.15), najważniejszej gonitwy imiennej dla dwulatków pełnej krwi angielskiej, jest trenowany przez Macieja Janikowskiego, Predator. Prawdopodobnie powalczą z nim wyhodowane w tej samej stadninie, Dolomiti i Dabby. Natomiast czarnym koniem tej gonitwy może okazać się polski Polemos.

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu sezonu 2013, szczególnie ze względu na rosnące zainteresowanie wyścigami, co widać po frekwencji podczas kluczowych wydarzeń na Służewcu. Z roku na rok organizacja gonitw stoi na coraz wyższym poziomie. Cieszymy się, że pobyt na służewieckim hipodromie został na stałe wpisany do weekendowego kalendarza przez wielu warszawiaków. Z niecierpliwością oczekujemy następnego sezonu, do którego przygotowania już trwają od kilku tygodni – komentuje Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego Sp. z. o. o.

Jak co roku, ciekawie zapowiada się bieg o Nagrodę Zamknięcia Sezonu (godz. 13.45). Jego faworytami będą trzeci w Wielkiej Warszawskiej, polskiej hodowli trzylatek Suo oraz starsza od niego o rok brytyjska klacz Frenchie Lebec. Niespodziankę może sprawić będący ostatnio w dobrej formie Aischylos, na którym pojedzie mający na swoim koncie wiele sukcesów, czeski dżokej Tomas Lukasek - wygrał on między innymi na Intensie Derby i Wielką Warszawską przed dwoma laty. a w tym roku zajął drugie miejsce na Kundalini w Wielkiej Warszawskiej. 

Pierwszego dnia, w sobotę, publiczność czekają dodatkowe emocje związane z podwójną kumulacją kwinty, zakładu w którym należy wytypować zwycięzców gonitw od drugiej do szóstej. Mimo, iż w puli jest już blisko 47 tys. zł., najprawdopodobniej suma ta wzrośnie co najmniej dwukrotnie. 

Po ostatniej niedzielnej gonitwie na II piętrze Trybuny Głównej odbędzie się uroczysta dekoracja czempionów, z udziałem właścicieli, hodowców, trenerów i dżokejów. Podczas spotkania, zostaną rozdane czampionaty dla najlepszych w 2013 roku.
Zobacz także:
Wielkie ściganie i piękne kapelusze na warszawskim Służewcu Ciekawy weekend na Torze Służewiec - Bush Brave i Shannon Queen w akcji! W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Przedostatni dzień sezonu 2016

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |