Ostatnie dni do Formoza Challenge!

Przeszkody zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza, lot helikopterem nad malowniczymi Obornikami, pokazy komandosów - to tylko kilka z atrakcji, jakie czekają na biegaczy i kibiców w weekend na torze motocrossowym w Obornikach.

Niedziela, 19 czerwca, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w Formoza Challenge, czyli biegu dla prawdziwych twardzieli.

Na listach startowych widnieje ponad 900 nazwisk osób, które już 19 czerwca sprawdzą się w pierwszej edycji biegu survivalowo - wytrzymałościowego, współorganizowanego  przez Jednostkę Wojskową Formoza oraz stowarzyszenie KRS Formoza. To właśnie żołnierze z elitarnej polskiej jednostki morskiej w całości zaprojektowali tor przeszkód, który wykorzysta potencjał najnowocześniejszego toru motocrossowego w kraju. - Hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” oparte na wzajemnej pomocy w dużej mierze nawiązuje do biegu, podczas którego właśnie współpraca między zawodnikami pomoże pokonać przeszkody, ukończyć bieg i zwyciężyć - mówi Wojtek Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizator biegu. 

Zapisy poprzez stronę zostały już zamknięte. Osoby, które chcą wystartować w biegu mają możliwość zapisów w biurze zawodów w sobotę w godzinach od 9 - 20 oraz w niedzielę przed samym startem. Dodatkowo, zapisów można dokonywać w sklepie Endu Shop w Poznaniu przy ul. 23 Lutego 4/6 od środy (15.06) do piątku (17.06) w godzinach otwarcia sklepu. 

Usprawnienia dla zawodników

Dla osób z Poznania i okolic zostanie zapewniony darmowy autobus, który zawiezie uczestników oraz kibiców na tor motocrossowy do Obornik. Autobus wyjedzie z ronda Obornickiego w niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 7:00, a po zakończeniu zawodów przywiezie z powrotem do Poznania. Dla osób, które będą jechały własnym samochodem, będą przygotowane dwa duże parkingi, usytuowane naprzeciwko toru motocrossowego, które będą czynne od godziny 6:00 do zakończenia wydarzenia. 

Czerwiec jest gorącym miesiącem, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie podczas biegu. W odróżnieniu od innych biegów survivalowych w Polsce, podczas Formoza Challenge zostanie zorganizowany na trasie punkt żywieniowy, na którym będzie można odebrać wodę lub izotoniki w celu uzupełnienia energii na dalszą walkę z przeszkodami. 

Ze względu na dużą frekwencję zawodników, fale będą startowały co 2 min. po dziesięć osób. Pierwsza fala rozpocznie bieg na 10 km o godzinie 9:00. Natomiast start zawodników na dystansie 5 km odbędzie się ok. godz. 10:00-11:00.

Piknik rodzinny z komandosami

Formoza Challenge to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również piknik rodzinny, podczas którego będzie można odkryć tajniki Wojska Polskiego, wyposażenia komandosów oraz pojazdów militarnych. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość lotu helikopterem nad torem przeszkód oraz malowniczym regionem Obornik. Bogata Strefa Expo, w której będzie można zobaczyć pojazdy wykorzystywane przez Jednostkę Wojskową Formoza, a także wyposażenie komandosów, zapewnią wszystkim wielu wrażeń. Najmłodsi odnajdą się w Strefie Dziecka, w której będą mogli, m.in. aktywnie spędzić czas w specjalnych dmuchanych zamkach, czy też na specjalnych stanowiskach pomalować sobie twarz w barwy prawdziwych komandosów.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://formozachallenge.pl/ 

Pakiet startowy będzie można odbierać w sobotę od godziny 9:00 do 20:00.

Harmonogram - niedziela, 19 czerwca:

07.00 - 19.30 targi sprzętu sportowego EXPO,
07.00 - 11.00 wydawanie pakietów startowych (uwaga - zależne od fali w której się startuje, zgłoszenie po odbiór pakietu minimum na 30 minut przed startem),
08.00 - oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge,
08:15 - krótka odprawa techniczna,
08:30 - dynamiczny pokaz sił specjalnych na torze,
08:50 - rozgrzewka pierwszej fali (sukcesywnie rozpoczynać się będzie 10 minut przed każdą falą),
09:00 - start pierwszej fali na 10 km, 
10:00 - start pierwszej fali na 5  km,
12:00 - start FORMOZA KIDS,
10.00 - 19.00 piknik rodzinny z okazji Dni Obornik oraz Formoza Challenge,

pokazy statyczne sprzętu wojskowego,
strefa zabaw dla dzieci - animacja,
pokazy dynamiczne jednostek specjalnych,
pokazy  dynamiczne sprzętu wojskowego,
Formoza  challenge kids - bieg z przeszkodami dla najmłodszych,
ścianka wspinaczkowa,
przeloty widokowe nad regionem,
zajęcia CrossFit, zumba, fitness,
strefa gastronomiczna,

15:30 - publikacja oficjalnych wyników zawodów,
16:00 - ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień za udział w zawodach,
16:45 - finałowy pokaz dynamiczny wojsk specjalnych,
17:00 - oficjalne zakończenie zawodów.


Zobacz także:
Formoza Challenge w Ustce! Nowa impreza Formoza Challenge w Biedrusku! Formoza Challenge 2016 zadebiutowała w Obornikach Komandosi Formozy na pierwszym treningu w Poznaniu Ekstremalny bieg prawdziwych komandosów dla każdego!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |