Ostatnie wolne miejsca na 1. Praski Bieg Nocny

Już 10 grudnia dzielnica Praga-Północ zorganizuje swój pierwszy lokalny bieg. Trasa na dystansie 10 km poprowadzi przez najstarszą część dzielnicy po reprezentacyjnych ulicach starej Pragi… i to po zmroku!

Organizatorzy nadali już blisko 900 numerów startowych - limit miejsc wynosi 1000.

- Miejsce i czas zostały wybrane nieprzypadkowo - mówi pomysłodawca nocnego biegu po Pradze Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy z klubu „Kocham Pragę”.

Trochę na przekór tym, którzy uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić. Start biegu przewidziano na skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej. Trasa poprowadzi ul. Ząbkowską wzdłuż XIX-wiecznych zabudowań dawnej wytwórni wódek „Koneser”, gdzie zaraz za kapliczką z 1908 r. zawodnicy skręcą w ul. Kawęczyńską, gdzie pobiegną w kierunku bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Przed wojną był to największy kościół Warszawy, a sam Papież Pius XI powiedział o świątyni: „La piú bella chiesa in Polonia”, czyli najpiękniejszy kościół w Polsce. W połowie ulicy, zanim jeszcze uczestnicy dobiegną do bazyliki, będą mogli podziwiać zabudowania przedwojennego budynku zajezdni tramwajowej, zaś po lewej stronie budynki dawnej Warszawskiej Fabryki Farb Graficznych z 1915 r. Dalej trasa poprowadzi ulicą Otwocką przez serce Szmulowizny, potocznie zwanej Szmulki, ulicami: Łomżyńską, Jadowską i Wołomińską, aż do ul. Radzymińskiej.

Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Białostocką. Już w granicach Starej Pragi, skręcą w ul. Markowską. Wszyscy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I - III w kategoriach wiekowych - pamiątkowe statuetki. - Trasę zawodnicy pokonają trzykrotnie, tak aby zamknąć się w pętli 10 km. Meta jest przy Brzeskiej - mówi Ciepieńko.

Dystans: 10 km (3 pętle)
Termin: 10 grudnia 2016 r.
Start: godz. 18:00
Start i meta: ul. Ząbkowska
Opłata startowa: 50 zł

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |