PGE IMME 2016 w Gdańsku

PGE IMME 2016 w Gdańsku
PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2016 odbędą się w Gdańsku. Zawody zaplanowano na 14 sierpnia (początek o godz. 19:00).

Tu już trzecia edycja turnieju, który rokrocznie gromadzi na stracie najlepszych zawodników PGE Ekstraligi - Najlepszej Żużlowej Ligi Świata. Najtańsze bilety na zawody będzie można kupić w przedsprzedaży już za 25 zł. Sprzedaż rozpocznie się 22 czerwca m.in. na www.kupbilet.pl.

10 czerwca doszło do zawarcia umowy pomiędzy Ekstraligą Żużlową sp. z o.o. i Urzędem Miejskim w Gdańsku. Na jej mocy PGE IMME 2016 rozegrane zostaną na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż PGE IMME odbędą się już po raz trzeci z rzędu, bo impreza na stałe wpisała się do żużlowego międzynarodowego kalendarza, a jej poziom sportowy i organizacyjny gwarantuje wielkie emocje - powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. – Dlaczego Gdańsk? Uważamy, że Trójmiasto jest doskonałym miejscem do rozegrania takich zawodów, a okres wakacyjny będzie sprzyjał promocji żużla nad Bałtykiem i to w najlepszym możliwym wydaniu. PGE IMME w Gdańsku to świetna okazja dla kibiców, aby połączyć swój wakacyjny wypoczynek z kibicowaniem najlepszym żużlowcom na świecie. Stawka zawodnicza biorąca udział w PGE IMME jest przecież przez wielu ekspertów porównywana do obsady turniejów FIM Speedway Grand Prix.  

Zasady turnieju są proste. W PGE IMME - zgodnie z regulaminem zawodów, który nie uległ modyfikacji w porównaniu do poprzedniej edycji turnieju, wystartuje piętnastu zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po dziesiątej rundzie rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski, a także jeden zawodnik z tzw. dziką kartą.

Dwie poprzednie edycje turnieju odbyły się na stadionach w Tarnowie i Lesznie. Wygrywali je za każdym razem Rosjanie: Emil Sayfutdinov (2014) oraz Grigorij Laguta (2015). Jak będzie teraz? - zapytaliśmy aktualnego lidera klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi, zawodnika Stali Gorzów, Bartosza Zmarzlika. - Znam te zawody doskonale, bo w zeszłym roku jeździłem w Lesznie i bardzo mi się podobało. Ale nie chcę przewidywać co wydarzy się na torze w Gdańsku. Tam wszyscy będą w roli faworytów. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na ten turniej. Sierpień to idealny czas, aby pojawić się nad morzem i przy okazji obejrzeć dobry żużel - powiedział Bartosz Zmarzlik.   

Tegoroczne zawody będą miały szeroką promocję zarówno w Trójmieście, jak i w Skandynawii - przy udziale klubów z ligi szwedzkiej i duńskiej oraz tamtejszych portali internetowych.

Podium PGE IMME 2015: Piotr Pawlicki, Grigorij Laguta i Greg Hancock.

CENY BILETÓW NA PGE IMME 2016:

TRYBUNA HONOROWA: 50 zł w przedsprzedaży od 22 czerwca do 7 sierpnia, 60 zł po 7 sierpnia

NORMALNY: 25 zł w przedsprzedaży od 22 czerwca do 7 sierpnia, 35 zł po 7 sierpnia

PROGRAM: 15 zł (będzie można zakupić w Internecie)

DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA: wejście na program zawodów

DZIECI DO 4 ROKU ŻYCIA: wejście za darmo

SPRZEDAŻ BILETÓW NA PGE IMME 2016:

W INTERNECIE: od 22 czerwca na stronach internetowych www.kupbilet.pl, www.kibicfanshop.pl i www.speedway-shop.pl.

BEZPOŚREDNIO: od 22 czerwca w salonach Empik i STS w całej Polsce, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (w punkcie kibicfanshop.pl), Centrum Riviera w Gdyni (w punkcie kibicfanshop.pl), sklepie firmowym Kibic Fan Shop - ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku, na stadionie żużlowym w Gdańsku w specjalnym punkcie przy bramie głównej przed meczami Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |