PGE Narodowy z rekordowym wynikiem finansowym

PGE Narodowy z rekordowym...
PGE Narodowy zakończy 2016 rok na operacyjnym plusie z bardzo dobrym wynikiem finansowym.

Zgodnie z prognozą, zysk operacyjny będzie znacząco lepszy niż w 2015 roku i będzie wynosił ponad 15 mln zł - poinformował prezes PL.2012+ Jakub Opara na konferencji prasowej podsumowującej kończący się czwarty rok działalności spółki. 

Rok temu, jako operator PGE Narodowego, mieliśmy przyjemność złożyć kilka obietnic, z których teraz chcielibyśmy się rozliczyć - dodał.

Centrum światowych wydarzeń i miejsce bicia rekordów

W lipcu 2016 roku uwaga całego świata była skierowana na odbywający się na PGE Narodowym szczyt NATO, największy i jak podkreślali jego uczestnicy, najważniejszy z dotychczas organizowanych. Przygotowania do obrad Paktu Północnoatlantyckiego wymagały współpracy wielu resortów i instytucji. Na płycie areny powstało miasteczko konferencyjne. Do dyspozycji organizatorów oddano także przestrzeń biurową o powierzchni ok 15 tys. m kw. 

„Organizacja szczytu NATO na PGE Narodowym pokazała, że nasz obiekt w krótkim czasie stał się bardzo ważnym miejscem na konferencyjnej mapie Polski i Europy.” - podkreślił prezes Jakub Opara. Dodał, że PGE Narodowy, jako gospodarz wielu wydarzeń, czuje się współodpowiedzialny za każde z nich. Dzięki drobiazgowo przestrzeganym procedurom wszystkie zaplanowane na ten rok imprezy odbyły się zgodnie z planem, a wszystkie elementy techniczne funkcjonowały prawidłowo.

W 2016 roku PGE Narodowy gościł 10 dużych wydarzeń sportowych, w tym m.in. mecze polskiej reprezentacji, maraton i mityng lekkoatletyczny. Podczas LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland padł rekord frekwencji w historii żużla - 70 tysięcy kibiców „czarnego sportu” obserwowało mecze z trybun PGE Narodowego, a w sierpniu na zawodach lekkoatletycznych LOTTO Warszawskiego Memoriału im. Kamili Skolimowskiej Anita Włodarczyk rzutem na odległość 82,98 m pobiła rekord świata. 

Wspólny PGE Narodowy 

„Naszym celem jest rozszerzanie oferty. Aby utrzymać status lidera <>, chcemy zapewnić naszym gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu nie tylko na terenie naszego obiektu, ale również na błoniach PGE Narodowego. Zgodnie z zapowiedziami, w 2016 roku rozpoczęliśmy prace nad projektem <>, który ma stać się ważną częścią przestrzeni miejskiej stolicy. Chcemy stworzyć miejsce dla rodzinnego spędzania czasu. Bezpieczne, przyjazne, atrakcyjne i wspierające relacje międzypokoleniowe. Projektujemy je także z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością. <> chcemy również wspierać działalność amatorskich organizacji sportowych działających w otoczeniu naszego obiektu. W tym roku przygotowaliśmy strategię, określiliśmy zakres inwestycji i rozstrzygnęliśmy konkurs na projekt pierwszego etapu” - podkreślił prezes PL.2012+.

W planie inwestycji są m.in. strefy treningowe dla rolek, street workout i deskorolek, trasy spacerowe, boiska streetball, wypożyczalnia PGE Narodowego i „Zielona strefa”. Przy bramach od ulicy Zielenieckiej ma powstać targ śniadaniowy i strefa piknikowa. Projekt zakłada również stworzenie galerii plenerowej i galerii sław upamiętniającej wizyty wyjątkowych osób lub wyjątkowe osiągnięcia w przestrzeni PGE Narodowego. Dla najmłodszych na błoniach wokół areny mają powstać rozproszone strefy zabaw, a dla seniorów strefa aktywności z przyrządami dostosowanymi do tej grupy wiekowej. 

„W 2016 roku, również zgodnie z obietnicą, do sprzedaży trafiły nasze własne gadżety z logo PGE Narodowego. To dopiero początek uruchomionego przez nas projektu komercjalizacji pamiątek. Wyceniliśmy także licencję na komercyjne wykorzystanie wizerunku PGE Narodowego. W tym roku nasza arena pojawiła się w grach, książkach i kampaniach reklamowych znanych marek” - poinformował prezes Jakub Opara.

„<> to kolejny projekt realizowany w 2016 roku. Przygotowaliśmy aplikacje na telefony i tablety, z interaktywnymi mapami z możliwością zlokalizowania się na stadionie i w jego obrębie, kalendarzem wydarzeń z aktualizowaną na bieżąco listą oraz funkcją sprawdzenie widoku w wybranym sektorze w różnych aranżacjach np. meczowych czy koncertowych ”- dodał prezes PL.2012+.

Podsumowanie i plany

PGE Narodowy zakończy 2016 rok na operacyjnym plusie z bardzo dobrym wynikiem finansowym. Zgodnie z prognozą, zysk operacyjny będzie znacząco lepszy niż w 2015 roku. Szczegółowy raport zostanie opublikowany w 2017 roku po zamknięciu audytu biegłego rewidenta.

„Warto podkreślić, że mimo wyłączenia obiektu na dwa miesiące w związku z organizacją prestiżowego szczytu NATO, udało nam się wygenerować przychody powyżej założonego budżetu na 2016 rok, w szczególności dzięki wydarzeniom całostadionowym, B2B oraz wynajmie powierzchni biurowych.”- podkreślił prezes PL.2012+.

PGE Narodowy ma przemyślaną, zróżnicowaną ofertę wydarzeń sportowych, rozrywkowych i społecznych. Ma również doskonałą infrastrukturę do organizacji imprez biznesowych. Praktycznie przez 365 dni w roku w Centrum Konferencyjnym, Biznes Klubie, Galerii czy lożach biznesowych odbywają się setki wydarzeń różnej rangi. W 2016 roku na PGE Narodowym odbyło się 19 imprez masowych, 200 wydarzeń społecznych i 280 wydarzeń biznesowych. 

Nowy rok to kolejne wyzwania i ambitne cele. 

Plan na 2017 rok zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń całostadionowych, kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Kontynuowany także będzie proces pozyskiwania nowych partnerów.

„Dopinamy kalendarz przyszłorocznych wydarzeń. Poza potwierdzonymi już imprezami, takimi jak mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata, PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, czy koncertami Coldplay, Depeche Mode i Robbiego Williamsa, mogę zdradzić, że prawdopodobnie pojawią się także inne dyscypliny sportowe. Pracujemy też nad autorskimi formatami wydarzeń”- ujawnił prezes PL.2012+.
Zobacz także:
PGE Narodowy chce stworzyć Narodową Strefę Kibica Z minitoru na PGE Narodowy Pojedynek mistrzów - Chalidow vs Mańkowski walką wieczoru KSW Colosseum Piąta obrona pasa na PGE Narodowym, Gamrot kolejnym mistrzem na KSW Colosseum Kleber Koike Erbst powalczy o pas KSW z Marcinem Wrzoskiem na PGE Narodowym Blisko dwa miliony gości na PGE Narodowym w 2016 roku

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |