PŚ w Crans-Montanie: wygrana Stuhec w supergigancie

Słowenka Ilka Stuhec zwyciężyła supergigant alpejskiego Pucharu Świata, odbywającego się w Crans-Montanie w Szwajcarii. Maryna Gąsienica-Daniel nie dojechała do mety.

Stuhec wyprzedziła Włoszkę Elenę Curtoni o pół sekundy. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Austrii Stephanie Venier, tracąc do Słowenki 1.09 s. Czwartą pozycję wywalczyła liderka klasyfikacji supergigantowej Tina Weirather z Liechtensteinu, której strata wyniosła 1.26 s.

Reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel, która w piątek zajęła 26. miejsce w kombinacji i zapisała na swoim koncie pierwsze punkty Pucharu Świata, w sobotę nie ukończyła swojego przejazdu.

W niedzielę ponownie odbędzie się kombinacja alpejska. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:30.