PŚ w Ga-Pa: wygrana Reichelta w zjeździe

PŚ w Ga-Pa: wygrana...
Austriacki zawodnik Hannes Reichelt zwyciężył zjazd zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata, odbywającego się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.

Jadący z pierwszym numerem startowym doświadczony zawodnik pokonał Włocha Petera Filla o 0.16 s. Jako trzeci na metę dojechał Beat Feuz reprezentujący Szwajcarię.

Dotychczasowy lider klasyfikacji zjazdowej Kjetil Jansrud w sobotę był piąty i musiał oddać koszulkę lidera Peterowi Fillowi. Obecnie Włoch wyprzedza Norwega o 32 punkty. Słabszy występ zanotował też zwycięzca piątkowego zjazdu Travis Ganong. Amerykanin ze stratą 1.31 s uplasował się na 12. miejscu.

W niedzielę w Ga-Pa zawodnicy rywalizować będą w slalomie gigancie. Pierwszy zawodnik na starcie pojawi się o godzinie 10:15.