PŚ w Killington: zwycięstwo Worley w slalomie gigancie

PŚ w Killington:...
Francuzka Tessa Worley wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w Killington w USA. Polki nie startowały.

Po pierwszym przejeździe Worley zajmowała drugą pozycję. 0.09 s straty do liderki Niny Loeseth, dawało jej dobrą pozycję do ataku w finałowej próbie. Francuzka wykorzystała sprzyjające okoliczności i odniosła pierwsze od trzech lat zwycięstwo w Pucharze Świata. Norweżka spadła na drugą pozycję, spóźniając się o 0.80 s. Miejsca na podium nie udało się utrzymać Federice Brignone, która zakończyła zawody na ósmej pozycji. Trzecie miejsce, awansując z czternastego, wywalczyła jej młodsza rodaczka Sofia Goggia, dla której było to pierwsze pucharowe podium w karierze. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy Włoszki.

Pierwszego przejazdu nie ukończyła triumfatorka inauguracyjnego giganta w Soelden Szwajcarka Lara Gut. Na starcie zabrakło również Anny Veith (znanej lepiej pod panieńskim nazwiskiem Fenninger). Austriaczka nie powróciła jeszcze do formy po kontuzji, jaką odniosła tuż przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu.

W niedzielę w Killington zawodniczki zmierzą się z trasą slalomu. Start zawodów przewidziano na godzinę 15:30.

10. Ava Drev (Słowenia) - 66 pkt

PŚ w Kvitfjell: Fill najszybszy w supergigancie PŚ w Kvitfjell: triumf Jansruda w zjeździe PŚ w Crans-Montanie: Brignone triumfuje w kombinacji, Gąsienica-Daniel w "30"! PŚ w Kvitfjell: Kline zwycięzcą zjazdu MŚ w St. Moritz: Worley ze złotym medalem w slalomie gigancie Uniwersjada Ałmaty 2017: austriackie podium w slalomie!