PŚ w Lake Louise: zwycięstwo Gut w supergigancie

PŚ w Lake Louise:...
Szwajcarka Lara Gut wygraną w supergigancie zwieńczyła weekend zmagań alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise.

Podczas ostatniej konkurencji rozgrywanej w Lake Louise najszybsza okazała się Lara Gut. Szwajcarka pewnie zmierzała do mety supergiganta i sięgnęła po najwyższą lokatę, czego wcześniej nie udało jej się dokonać w zjazdach. Z drugim czasem zawody ukończyła Tina Weirather, tracąc do zwycięstwa 0.10 s. Trzecia była Sofia Goggia, ze stratą równą 0.59 s.

Na piątym miejscu uplasowała się dwukrotna triumfatorka zjazdów, zaskoczenie mijającego weekendu, Ilka Stuhec. Słowenka zanotowała 0.74 s straty do Gut.

Z powodu złej widoczności start zawodów został opóźniony o ponad godzinę, a trasa skrócona.

Zawodniczki przenoszą się teraz do Europy. W następny weekend we włoskiej miejscowości Sestriere rozegrane zostaną konkurencje techniczne - slalom i slalom gigant.