PŚ w Levi: Hirscher znów na szczycie

PŚ w Levi: Hirscher znów...
Austriak Marcel Hirscher wygrał pierwszy w sezonie slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się w fińskiej miejscowości Levi.

Już na półmetku zawodów pięciokrotny zdobywca Kryształowej Kuli zajmował pozycję lidera. Miejsce drugie wywalczył wówczas inny reprezentant Austrii Marco Schwarz, tracąc do Hirschera 0.21 s. Jako trzeci na metę przybył Niemiec Felix Neureuther, ze stratą 0.42 s, a tuż za nim uplasował się reprezentant Wielkiej Brytani Dave Ryding (+0.46 s).

Drugi przejazd przeniósł spore zmiany w czołówce. Jedynie Hirscher obronił zajmowaną wcześniej lokatę i zdobył przewagę równą 1.30 s nad drugim Michaelem Mattem. Młodszy brat utytułowanego Mario Matta wskoczył na podium z szóstego miejsca. Tuż za nim, spóźniając się zaledwie o 0.01 s, uplasował się Włoch Manfred Moelgg, który na półmetku był piąty. Spadek zanotował zarówno Neureuther, zajmując ostatecznie pechową czwartą lokatę, jak i Ryding, który zakończył zawody na miejscu szóstym. W drugiej próbie Marco Schwarz nie dojechał do mety. Spory awans zanotował natomiast Manuel Feller. Austriak zakończył rywalizację na piątym miejscu, poprawiając swój wynik o 11 oczek.

Jedyny reprezentant Polski Michał Jasiczek, startując z 75. numerem startowym, dojechał do mety pierwszego przejazdu na 45. pozycji, tracąc do lidera 2.38 s. Pierwszą próbę ukończyło 60 zawodników.

Na starcie w Levi zabrakło najlepszego slalomisty poprzedniego sezonu, Norwega Henrika Kristoffersena. Zawodnik obecnie walczy z Norweskim Związkiem Narciarskim o umowy sponsorskie.