PŚ w Lillehammer: Frenzel triumfuje, Polacy bez punktów

PŚ w Lillehammer: Frenzel...
Reprezentanci Niemiec zdominowali pucharową rywalizację w kombinacji norweskiej. W dotychczas rozegranych konkursach na najwyższym stopniu podium stawał Johannes Rydzek. Dzisiejszy konkurs także zakończył się triumfem Niemca, Erica Frenzela.

Po serii skoków na czele stawki był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Johannes Rydzek. Niemiec wyprzedzał Akito Watabe i Espena Andersena. Na czwartym miejscu, po skoku na odległość 101.0 m plasował się Eric Frenzel. 

Johannes Rydzek pewnie prowadził także w biegu, jednak na ostatniej pętli stratę do kolegi z drużyny odrobił Eric Frenzel. Niemiec znakomicie rozegrał swój start w biegu i włączył się do zaciętej rywalizacji z liderem zawodów. Ostatecznie dynamiczny atak na ostatniej pętli dał Frenzelowi pierwszy pucharowy triumf w tym sezonie. Na drugim stopniu podium stanął Johannes Rydzek, a trzeci był kolejny z Niemców, Fabian Riessle. 

Po serii skoków, znakomite 7. miejsce zajmował Szczepan Kupczak. Polak uzyskał 97.5 m. Niestety fatalny start w biegu spowodował, że podopieczny Mateusza Wantuloka nie ukończył zmagań. Kolejnych punktów do swojego pucharowego dorobku nie dopisze także Adam Cieślar, który po bardzo słabym skoku zajął 49. miejsce i zrezygnował ze startu w biegu. Trzeci z Polaków, Paweł Słowiok był 39.
Drugi konkurs indywidualny na obiektach olimpijskich w Lillehammer zostanie rozegrany już jutro. O godzinie 9:00 rozpocznie się konkurs skoków na dużej skoczni. Start biegu został przewidziany na godzinę 14:15. 

Wyniki zawodów:

1. Eric Frenzel (Niemcy) - 24:35.0
2. Johannes Rydzek (Niemcy) +15.0
3. Fabian Riessle (Niemcy) +25.8
4. Akito Watabe (Japonia) +26.6 
5. Bjoern Kircheisen (Niemcy) +47.6
6. Espen Andersen (Norwegia) +48.2
7. Vinzenz Geiger (Niemcy) +1:03.4
8. Joergen Graabak (Norwegia) +1:03.8
9. Mikko Kokslien (Norwegia) +1:04.4
10. Manuel Faisst (Niemcy) +1:09.0
...
39. Paweł Słowiok (Polska) +3:48.2
Szczepan Kupczak (Polska) - nie ukończył
Adam Cieślar (Polska) - nie startował


Klasyfikacja generalna Pucharu Świata: 

1. Johannes Rydzek (Niemcy) - 280 pkt
2. Eric Frenzel (Niemcy) - 194 pkt
3. Akito Watabe (Japonia) - 146 pkt
4. Fabian Riessle (Niemcy) - 137 pkt
5. Bjoern Kircheisen (Niemcy) - 125 pkt
6. Wilhelm Denifl (Austria) - 116 pkt
7. Joergen Graabak (Norwegia)- 108 pkt 
8. Mario Seidl (Austria)- 105 pkt
9. Vinzenz Geiger (Niemcy) - 96 pkt
10. Eero Hirvonen (Finlandia)- 87 pkt
...
31. Adam Cieślar (Polska) - 13 pkt
Zobacz także:
Polacy dają radę na Pucharze Świata w Albstadt MŚ w Lahti: Rydzek broni mistrzowski tytuł! PŚ w Pjongczang: triumf Macieja Kota! PŚ w Pjongczang: wygrana Ito, Kryształowa Kula dla Takanashi! PŚ w Pjongczang: triumf Krafta, Stoch na podium! PŚ w Pjongczang: Ziobro wygrywa kwalifikacje!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |