PŚ w Mariborze: Worley najlepsza w slalomie gigancie

PŚ w Mariborze: Worley...
Francuzka Tessa Worley wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w słoweńskim Mariborze. Przed własną publicznością karierę zakończyła Tina Maze.

Na półmetku zawodów Worley zajmowała trzecią pozycję, tracąc do liderki Mikaeli Shiffrin 0.2 s. W drugim przejeździe Francuzka odnotowała najlepszy czas i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce obroniła Włoszka Sofia Goggia, która straciła od Worley 0.16 s. O kolejne 0.09 s wolniejsza okazała się Lara Gut, która na podium wskoczyła z miejsca czwartego. Shiffrin ze stratą 0.42 s zakończyła zawody na czwartej pozycji.

Jedyna Polka w stawce - Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła pierwszy przejazd na 40. miejscu. Do Amerykanki zabrakło jej 2.76 s. Na półmetku rywalizacji sklasyfikowanych zostało 61 zawodniczek.

Podczas sobotniej rywalizacji karierę oficjalnie zakończyła Tina Maze. Mistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata, zdobywczyni Pucharu Świata do historii przejdzie jako zawodniczka, która w jednym sezonie wygrywała wszystkie pięć konkurencji narciarstwa alpejskiego.