PŚ w Otepaeae: Kowalczyk piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną!

PŚ w Otepaeae: Kowalczyk...
Marit Bjoergen wygrała bieg kobiet na 10 km techniką klasyczną w ramach Pucharu Świata w Otepaeae. Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce.

Marit Bjoergen bezapelacyjnie wygrała bieg na 10 km technika klasyczną w ramach Pucharu Świata w Otepaeae. Drugie miejsce, ze stratą 26,5 s zajęła Charlotte Kalla, a na najniższym stopniu podium uplasowała sie Heidi Weng (+57,2 s).

Na czwartym miejscu uplasowała się kolejna Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg +1:17.4, piąta była Justyna Kowalczyk +1:19.7, a czołową szóstkę zamknęła Krista Parmakoski +1:23.1.

Na 51. miejscu, ze stratą 4:50.2, uplasowała się druga nasza reprezentantka Kornelia Kubińska.

Dominacja Marit Bjoergen od samego początku nie podlegała dyskusji, Norweżka prowadziła od pierwszego do ostatniego punktu pomiarowego. Podobnie sytuacja miała się w przypadku Charlotte Kalli, która wystartowała później niż pozostałe zawodniczki z czołówki i biegła niemal równo w środku pomiędzy Bjoergen, a trzecią Weng.

Heidi Weng systematycznie traciła do Bjoergen i Kalli co dało jej trzecie miejsce. Co ważne przez większość dystansu Justyna Kowalczyk biegła "na sekundy" z Heidi Weng, na pomiarze po 7,5 km traciła do niej 1,6s, jednak później Polka wyraźnie osłabła i dała się wyprzedzić jeszcze Ingvild Oestberg.

Co podpowiedział nam dzisiejszy bieg przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu Mistrzostwami Świata w Lahti? Na pewno, że pokonać Marit Bjoergen będzie bardzo trudno. Co do Kalli to po problemach z początku sezonu nie ma już śladu i będzie liczyć się w walce o medale. A Justyna Kowalczyk, do dziesiątki na medal brakuje 2,5 km, a do najważniejszego biegu zostało niecałe 10 dni. Czy wystarczy, oby!
Zobacz także:
Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga mistrzami Polski na dystansach MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |