PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną!

PŚ w PyeongChang:...
Pierwsze zmagania w ramach próby przedolimpijskiej w PyeongChang to sprint stylem klasycznym. Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce. Wygrała Słowenka Anamarija Lampić a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Gleb Retiwych z Rosji.

Finałowy bieg w wykonaniu Justyny Kowalczyk nie był tak brawurowy jak ćwierćfinał i półfinał. Polka, której poprzednie biegi najwyrażniej dały się dość mocno w znaki, po starcie biegła spokojnie na końcu stawki. Na pierwszym podbiegu przesunęła się trochę do przodu by decydujący atak przypuścić na drugiej górce. Atak się udał, przed zjazdem Polka była na prowadzeniu, jednak rywalki były niepokojąco blisko.

Najbliżej była Słowenka Anamarija Lampić, która wyprzedziła Polkę jeszcze przed zakrętem i spokojnie pobiegła do mety po pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Na zjeździe Justynę Kowalczyk wyprzedziły jeszcze Silje Oeyre Slind i Ida Sargent, które stoczyły walkę o miejsce drugie. Szybciej linię mety minęła Norweżka, a Justyna musiała się zadowolić czwartym miejscem.

Polka, od początku biegła na zdecydowanie najmocniej posmarowanych nartach. Na podbiegach, które wybiegała"na prosto" urywała rywalki, jednak na zjeździe była zdecydowanie wolniejsza i traciła.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Gleb Retiwych, na drugim miejscu finiszował Sondre Turvoll Fossli, a trzeci był Andrey Parfenov. Miejsce czwarte wywalczył Len Valjas, piąty był Alexander Panżinski, a miejsce szóste zajął Andrew Newell.

Finał kobiet wygrała Anamarija Lampić przed Silje Oeyre Slind i Idą Sargent. Justyna Kowalczyk finiszowała na czwartym miejscu, piąta była Alisa Żambałowa, a finałową szóstkę zamknęła Katja Visnar.
Zobacz także:
Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga mistrzami Polski na dystansach MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną PŚ w Otepaeae: Kowalczyk piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |