PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym!

PŚ w PyeongChang:...
Przedolimpijską próbę w koreańskim PyeongChang Justyna Kowalczyk będzie wspominać z sentymentem. Pod nieobecność czołowych zawodniczek PŚ odniosła dziś zwycięstwo w biegu łączonym na 15 kilometrów, a tym samym swoje 50 w Pucharze Świata.

Polka, która na trasę wybiegła z numerem trzy, szybko narzuciła rywalkom wysokie tempo - już na pierwszym podbiegu awansowała o jedną lokatę, by następnie pewnie prowadzić, podczas gdy rywalki toczyły między sovą walkę o kolejne miejsca. Przewaga na wysokości 2,5 kilometra wynosiłą już 17 sekund. 

Myśli o zwycięstwie pojawiał się u kilku zawodniczek, przede wszystkim bardzo doświadczonej Japonki, Masako Ishidy cy Norweżek: Anny Svedsen i Silje Slind, które jednak systematycznie traciły - po 5 kilometrach biegaczka z Kasiny Wielkiej miała 42 sekundy przewagi.

Po zmianie nart przyszedł jednak ten mniej lubiany styl dowolny, który ostatnio Polka omijała szerokiem łukiem. Mimo to 55 sekund przewagi dawało nadzieję na jubileuszowe zwycięstwo. Co ciekawe, na kolejnym okrążeniu różnica wcale nie malała, ale rosła, mimo że do walki włąćzyła się Amerykanka Elisabeth Stephen. Ostatecznie okazało się, że ani ona, ani zawodniczka z Kraju kwtinącej Wiśni nie są w stanie przyspiszeć tak, by choćby postraszyć Kowalczyk. Ostatecznie dwukrotna mistrzyni olimpijska zwyciężyłą z przewagą 56 sekund nad Elisabeth Stephen i minuty 14 sekund nad Masako Ishidą. 

Dla Kowalczyk był to nie tylko 50. triumf w karierze, ale też wielki powrót, bowiem ostatni raz w PŚ wygrywała w styczniu 2014 roku w Szklarskiej Porębie, a nie startowała w nim niemal 2 miesiące.
Zobacz także:
Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga mistrzami Polski na dystansach MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną PŚ w Otepaeae: Kowalczyk piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |