PŚ w Santa Caterina: Pinturault wygrywa kombinację alpejską

PŚ w Santa Caterina:...
Francuz Alexis Pinturault wygrał kombinację alpejską Pucharu Świata, składającą się z supergiganta i slalomu. W pierwszej części rywalizacji najszybszy był Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Polskę reprezentował Maciej Bydliński.

Część szybkościową czwartkowej kombinacji wygrał Aleksander Aamodt Kilde. Kolejne miejsca przypadły zawodnikom specjalizującym się w konkurencjach technicznych. Z drugim czasem do mety przybył Marcel Hirscher, tracąc do Norwega 0.79 s, a trzeci był Alexis Pinturault, wolniejszy od Austriaka o 0.05 s.

W slalomie, części technicznej kombinacji, najlepiej poradził sobie Pinturault i to on wygrał całą rywalizację. Słabszy czas zanotował Hirscher i z łączną stratą równą 0.34 s zakończył zawody na drugim miejscu. Na trzecią pozycję spadł Kilde, tracąc do Francuza 1.13 s.

Lider klasyfikacji supergigantowej Kjetil Jansrud na półmetku rywalizacji uplasował się dopiero na szóstej pozycji. Do swojego rodaka stracił 1.36 s. Norweg nie ukończył slalomu.

W zawodach zaprezentował się, jadący z 57. numerem startowym, Maciej Bydliński. W supergigancie stracił do lidera 5.53 s. Polak lepiej poradził sobie w slalomie, jednak łączna strata wyniosła blisko osiem sekund, co dało mu ostatnie 39. miejsce.