PŚ w Sestriere: Worley wygrywa slalom gigant

PŚ w Sestriere: Worley...
Francuzka Tessa Worley zwyciężyła slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się we włoskiej miejscowości Sestriere.

Na półmetku rywalizacji najszybsza była jednak Mikaela Shiffrin. Tuż za nią uplasowały się Tina Weirather, ze stratą zaledwie 0.01 s oraz Lara Gut i Tessa Worley. Obie zawodniczki traciły 0.05 s. W drugim przejeździe najszybsza okazała się Francuska. Na drugie miejsce awansowała Sofia Goggia z Włoch, ze stratą 0.15 s, trzecia pozostała Lara Gut, tracąc 0.29 s. Weirather, spóźniając się dokładnie o sekundę, uplasowała się tuż za podium. Shiffrin nie zdołała dogonić rywalek i ostatecznie zakończyła rywalizację na szóstej pozycji.

Na starcie pojawiła się także Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zakończyła pierwszy przejazd na 51. miejscu, ze stratą 4.51 s. Do mety dojechały 53 zawodniczki.

W niedzielę odbędzie się slalom. Start zaplanowano na godzinę 10:30.

10. Nina Loeseth (Norwegia) - 165 pkt

PŚ w Kvitfjell: Fill najszybszy w supergigancie PŚ w Kvitfjell: triumf Jansruda w zjeździe PŚ w Crans-Montanie: Brignone triumfuje w kombinacji, Gąsienica-Daniel w "30"! PŚ w Kvitfjell: Kline zwycięzcą zjazdu MŚ w St. Moritz: Worley ze złotym medalem w slalomie gigancie Uniwersjada Ałmaty 2017: austriackie podium w slalomie!